Artykuły

Zamknij drzwi na klucz!

Statystyki wskazują, że 29% Polaków obawia się włamania do ich domu. Nic w tym dziwnego, gdyż patrząc na liczbę kradzieży z włamaniami możemy wywnioskować, że jest to stosunkowo częste w naszym kraju przestępstwo. W 2015 roku zgłoszono ponad 94 tysiące takich przypadków.

 

Polsce do włamań najczęściej dochodzi w województwach dolnośląskim, mazowieckim i śląskim, choć nie oznacza to, że w pozostałych rejonach nie istnieje to zagrożenie. Jak wskazują statystyki, włamywacze najczęściej kradną pieniądze. Na drugim miejscu znajduje się biżuteria, a następne miejsca zajmują komputery i aparaty fotograficzne.

 

Zabezpiecz się przed kradzieżą

 

Przed włamaniem możemy się skutecznie zabezpieczyć. Inwestycja w drzwi antywłamaniowe oraz w okna z wysokim wskaźnikiem odporności na włamania to podstawowy krok, który powinniśmy podjąć. W przypadku domów warto też zakupić i zainstalować alarm. Zabezpieczenia te pełnią dwie funkcje – przede wszystkim chronią w przypadku prób włamania i utrudniają jego dokonanie. Jednakże ich inną ważną rolą jest odstraszanie złodziei. Już sam fakt istnienia antywłamaniowych drzwi i okien czy też systemu alarmowego na posesji skutecznie zniechęca ich do podjęcia próby dostania się do wnętrza.

 

Ryzyko włamania jest dużo większe latem, ponieważ wiele osób wybiera się wtedy na urlopy. Włamywacze działają pod nieobecność mieszkańców, często wcześniej obserwując dany dom i sprawdzając, czy ktoś w nim stale przebywa. Jeśli wybierasz się na dłuższy wyjazd, poproś kogoś z rodziny lub przyjaciół, by odwiedzał Twój dom i przebywał w nim przynajmniej raz na kilka dni. Gdy włamywacze zauważą regularną aktywność (np. zapalone światło, wchodzenie i wychodzenie z domu), istnieje duża szansa, że zrezygnują z prób kradzieży.

 

Olsztyn – okna i drzwi o właściwościach antywłamaniowych

 

Znajdź w swojej okolicy produkty, które skutecznie ochronią Twój dom przed kradzieżą. Jeśli poszukujesz oferty okien i drzwi antywłamaniowych w okolicach Olsztyna – zgłoś się do nas. Pomożemy Ci wybrać najtrafniejsze produkty, dzięki którym skutecznie zabezpieczysz swoje mieszkanie.