Artykuły

Zadbaj o swoje okna przed zimą!

okna OlsztynWielkimi krokami nadchodzi zima – okres wzmożonych opadów śniegu i mrozów. Oba te czynniki nie sprzyjają stolarce w oknach. W związku z tym warto zawczasu dokonać pewnych zabiegów, które zabezpieczą okna przed niesprzyjającymi warunkami. O jakich zbiegach mowa? O tym piszemy poniżej.

Co zrobić, by zabezpieczyć okna przed zimą?

Na naszej stronie pisaliśmy już o ocieplaniu okien na zimę. To bez wątpienia istotny element zabezpieczenia domowników przed uciekaniem ciepła z budynku i związanymi z tymi wyższymi rachunkami za ogrzewanie. W uszczelnianiu okien pomocne są między innymi różnego rodzaju materiały termoizolacyjne czy pianki montażowe, jednak najważniejsze jest wyeliminowanie mostków termicznych, czyli punktów o najsłabszych właściwościach termoizolacyjnych. Likwidacja mostków sprawia, że pomieszczenia w domu wolne są od problemu przemarzania czy zawilgocenia. Przed zimą warto również sprawdzić sprawność okuć.

Czy myć okna przed zimą?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta: TAK. Kurz na ramie okien prowadzi do powstania mikroorganizmów, które mogą tworzą pory w powierzchni ramy, w które wnikają wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia niszczące warstwę ochronną profilu. Czego używać do zabiegów pielęgnacyjnych? Jeśli chodzi o okna PCV, należy uważnie dobierać środek czyszczący, by nie zniszczyć profilu. Najlepiej skorzystać ze specjalnie do tego celu przeznaczonych płynów lub mieszanki wody z płynem do mycia naczyń. Do czyszczenia używać należy bezszwowej ściereczki