Artykuły

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo na 4 sposoby

Każdy z nas chce czuć się bezpiecznie we własnym domu. Niestety wysoka skala przestępczości sprawia, że wciąż odczuwamy niepokój i obawę przed włamaniami, kradzieżami czy napadami. Ryzyko tego, że staniemy się ofiarami przestępców, możemy jednak świadomie zmniejszyć. W jaki sposób możemy wpłynąć na podwyższenie swojego bezpieczeństwa?

 

Oto kilka porad, które warto wziąć pod uwagę.

 

  1. Wybierz bezpieczną dzielnicę. Mieszkańcy miast zwykle orientują się, które ich części są bardziej, a które mniej bezpieczne; gdzie ilość włamań jest niższa, a gdzie wyższa itd. Jeśli zatem mamy możliwość wyboru dzielnicy, w której będziemy mieszkać, warto wziąć tę kwestię pod uwagę. Najbardziej bezpieczne będą oczywiście osiedla, na których zastosowane są dodatkowe zabezpieczenia – np. zamykane podwórka, monitoring czy obecność dozorcy.

  2. Zamontuj drzwi antywłamaniowe – ich właściwości zabezpieczą Twoje mieszkanie przed włamaniem. Zresztą, sama już ich obecność skutecznie odstraszy większość złodziei. Również wybierając okna do mieszkania, zwróć uwagę na ich stopnień odporności na włamania.

  3. Stosuj się do zasad bezpieczeństwa – to znaczy nie otwieraj drzwi nieznajomym, także drzwi wejściowych do klatki schodowej (włamywacze często dostają się do środka podając się np. za listonoszy).

  4. Znajdź opiekę dla mieszkania podczas wakacji – jeśli wyjeżdżasz na urlop, postaraj się, by ktoś z rodziny lub przyjaciół regularnie bywał w Twoim domu, odbierał pocztę, sprzątał pozostawione w drzwiach ulotki czy ogłoszenia. Dzięki temu złodzieje nie dowiedzą się o Twojej nieobecności i nie będą chcieli jej wykorzystać.

     

Okna i drzwi a bezpieczeństwo w Olsztynie

 

Mieszkańcom Olsztyna możemy skutecznie pomóc w dbaniu o bezpieczeństwo ich domów. Oferowane przez nas okna i drzwi antywłamaniowe spełniają najważniejsze standardy i pomagają chronić domy. Jeśli chcesz poznać naszą ofertę i dokonać trafnej inwestycji – zgłoś się do nas. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.