Artykuły

Za jasno? Przysłoń swoje okno!

Pogoda robi się coraz to piękniejsza, a co za tym idzie? Więcej promieni słonecznych, które chcą czasami i wręcz na siłę wedrzeć się do naszego domu. Światło słońca jest nam potrzebne, bo dzięki niemu mam odpowiednią widoczność, jednak nie oznacza to, że ma ono zrobić z naszego domu saunę, gdyż promienie słońca dają nie tylko jasność, ale i ciepło. Co w takiej sytuacji powinniśmy zrobić?

 

Sięgnij po markizy!

 

Ten typ zasłony jest idealnym rozwiązaniem, jeśli chcemy uchronić nasze mieszkanie przed skwarem i nadmiarem światła. Montuje się je na zewnątrz okna i są aż o 8 razy skuteczniejsze od znanych wszystkim rolet wewnętrznych. Rodzaj tych zasłon odpowiada za absorbowanie ciepła już przed samą szybą, zmniejszają tym samym nagrzewanie się wnętrza. Oprócz tego możemy nimi bardzo skutecznie zaciemnić wnętrze. Nie musimy się także obawiać o zasłonięty widok otoczenia, gdyż materiał, z którego zostały wykonane mają prześwit. Nasza prywatność także nie zostanie naruszona, gdyż od drugiej strony także wszystko będzie przysłonięte. Dostępne są także wersje elektryczne markiz, które spełniają również rolę moskitiery.

 

Jak to wygląda z punktu technicznego?

 

Okno objęte markizą zewnętrzną nie dopuszcza do szyby promieniowania UV. Większość nie jest nawet w stanie dotrzeć do szyby. Okno, które nie posiada zasłon bardzo szybko się nagrzewa, gdyż promienie słoneczne przedostają się przez szybę i tworzą wiązkę ciepła, która nagrzewa całe mieszkanie.

 

Olsztyn: okna i drzwi, wybierasz Ty!

 

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem okna, bądź drzwi a zupełnie się na tym nie znasz proponujemy Ci przejrzenie naszej oferty. Zachęcamy także do zadawania pytań i kontaktu telefonicznego. Zachęcamy również do zapoznania się z ofertą akcesorii do okien.  Zapraszamy!