Artykuły

Wymiary drzwi zewnętrznych

Kiedy zdecydujemy się na wybór drzwi do naszego domu, musimy wziąć pod uwagę bardzo istotną kwestię, jaką należy przypisać do odpowiednich wymiarów. Klienci często trzymają się standardów z tego względu, że ułatwiają podejmowanie decyzji. Na rynku mamy wiele rodzajów drzwi, wiele marek. Jedną z bardzo znanych i trwałych są drzwi Gerda, które naprawdę warto jest mieść w swoim domu, czy też mieszkaniu. Aby jednak móc w ogóle takie drzwi zakupić trzeba mieć chociaż śladowe pojęcie wymiarach, gdyż od tego zależy bardzo dużo.

Drzwi zewnętrzne- odpowiednie wymiary

Ten rodzaj drzwi różni się dość mocno od tych, które montujemy wewnątrz pomieszczeń. Tamte mają za zadanie oddzielać od siebie poszczególne pokoje, z kolei te montowane na zewnątrz muszą mieć większą odporność i odpowiednią grubość. W dzisiejszych czasach wszystko ma swoje odpowiednie wymogi, do których należy się stosować. Jak to wszystko wygląda w odniesieniu do drzwi zewnętrznych? Dobrze jest wtedy, kiedy standardowa szerokość drzwi wynosi co najmniej 90 cm, zaś jeśli chodzi o wysokość nie powinny mieć mniej niż 200 cm. Te wymogi jednak dotyczą drzwi jednoskrzydłowych. Jeżeli zechcemy wejść w posiadanie drzwi dwuskrzydłowych, szerokość głównego skrzydła powinna mieć 90 cm. Dobrze jest też wybrać takie, które nie będą posiadały minimalnych rozmiarów, szersze drzwi są dużo wygodniejsze. Warto jest też przyjrzeć się progom, które także powinny mieć odpowiedni wymiar. Próg drzwiowy nie powinien przekraczać 2cm, gdyż w przeciwnym wypadku poruszanie się po pomieszczeniach będzie niekomfortowe i może grozić nawet wypadkami w postaci potknięcia się.

Drzwi na życzenie

Zachęcamy do zapoznania się z nasza ofertą drzwi Gerda, okien i bram garażowych Hörmann. Jesteśmy w stanie rozwiać Twoje wszystkie wątpliwości i odpowiedzieć na każde pytanie. Zapraszamy!