Artykuły

Wybierz idealne wejście do swojego domu!

Kupując mieszkanie, czy nawet dom trzeba często wziąć pod uwagę konieczność zmian, bądź remont, gdyż wiadomo, że nie nie zawsze zastaniemy je w takim stanie w jakim byśmy chcieli. Tutaj najczęściej jest mowa o domach, w których już wcześniej ktoś mieszkał. Często konieczna jest w takich sytuacjach wymiana okien i drzwi. Jak więc zabrać się do tego?

 

Piękne wejście do Twojego domu

W pierwszej kolejności przy zakupie drzwi wejściowych powinieneś zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału go wykonano. Muszą być szczelne, posiadać dobrą izolacyjność a przede wszystkim powinny mieć solidną i stabilną konstrukcję, która będzie przylegała do ościeżnicy.
Jeżeli zdecydujecie się Państwo na wybór drzwi o konstrukcji płycinowej, ich podstawowym elementem jest rama nośna, którą wykonuje się z drewna.
Wybór drzwi na rynku jest naprawdę ogromny, więc nie jest problemem, by znaleźć coś dla siebie, aby jednak zrobić to prawidłowo trzeba wziąć pod uwagę kilka ważnych kryteriów, które pomogą Państwu dokonać wyboru.

 

Na co zwracać uwagę przy zakupie drzwi wejściowych?

Każde drzwi muszą mieć odpowiednią szerokość (co najmniej 90 cm) i wysokość (minimum 201 cm), zaś otwór, który przygotowuje się do wstawienia drzwi powinien być większy o 12-15 cm.
Dalej warto jest zwrócić uwagę na współczynnik przenikania ciepła. Nie powinien on mieć więcej niż 2,6 W/(m2K).
Kolejnym krokiem, który będzie nam pomocny w wybraniu właściwego produktu jest izolacyjność akustyczna, która zwykle utrzymuje się na poziomie 30 dB, jednak producent nie ma obowiązku podawania takiej informacji, dlatego jeśli chcemy wiedzieć, jak to wygląda w przypadku drzwi, które wybraliśmy należy sprawdzić, czy są przylgowe i posiadają uszczelki

 

Olsztyn: poznaj nasza ofertę

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą na naszej stronie. Polecamy zakup okien i drzwi typu Gerda. Więcej informacji znajdziesz, gdy skontaktujesz się z nami. Zapraszamy do Olsztyna!