Artykuły

Wiosenna aranżacja okien

Wiosna to piękny, barwny czas, w którym mamy pełną dowolność na to, aby pokusić się o jakieś zmiany, mogą być nawet drobne, gdyż takie coś może sprawić, że po prostu poczujemy się lepiej.
Ta pora roku pozwala nam na to, abyśmy otworzyli na oścież nasze okna i wpuścili przez nie, do naszego wnętrza więcej światła, oraz bogatą w kolory wiosnę. 
 

Jakie kolory wybrać dla naszego okna?

 
Jeśli chcemy dopasować wnętrze pod ta porę roku, możemy sięgnąć po różne odmiany zieleni, przygaszone pastele. Są to najmodniejsze barwy tego sezonu. Dekoratorzy wnętrz przywracają też do mody geometryczne wzory, które idealnie ożywiają nasze domy. Jeśli zaś chodzi o okna, możemy zamontować na nich rolety w łagodnych odcieniach takich jak: ciepły żółty, pastelowy pomarańcz, delikatna fuksja, kobalt, czy nawet morski, lub błękit. Jeżeli mamy beżowe wnętrze idealnie na naszych okiennicach sprawdzi odcień orzecha. W przypadku, w którym mamy nieco większe pole do popisu i posiadamy dodatkowe piętro możemy pokusić się także o odpowiednią, wiosenną aranżację okien na poddaszu.
 

Dodatki – świeżość dla mieszkania

 
Jeżeli chcemy poczuć wiosenny klimat jeszcze bardziej, powinniśmy wzbogacić też nasze wnętrza o jakieś drobne elementy. Doskonale sprawdzają się tutaj barwne kwiaty, owoce, dekoracje na ścianach bogate w różne wzory, czy nawet w postaci obrazów. Kolorowe wazony i zapachowe świeczki, poustawiane na szafkach, lub półkach sprawią, że nie będziemy musieli nawet wychodzić z domu, aby poczuć naturę. Sztuczne drzewka, ozdoby motyli także podsycą cały ten klimat. Nie zapominajmy też o odpowiednim oświetleniu. Na rynku są dostępne klosze na lampy w różnych kolorach, które pozwolą oświetlić wieczorem nasze mieszkanie w piękny sposób.
Korzystajmy z możliwych inspiracji i przemieńmy nasze zacisze w dom marzeń!