Artykuły

Umyj okna i nie zostaw na nich żadnej smugi!

Właściwie jest już po świętach, ale nie zapominajmy, że cały czas mamy wiosnę. Jest to czas piękny i barwny. Słońce lubi świecić nam do domów i mieszkań przez okna, a nie ma nic gorszego niż spoglądanie na umyte okno, na którym w promieniach słońca błyszczy okropna smuga. Wtedy zdajemy sobie sprawę, że nasz wysiłek poszedł na marne i musimy raz jeszcze wziąć się za czyszczenie okna, na które już nie mamy sposobu, bo wykorzystaliśmy już wszystko, co przyszło nam do głowy. Jak więc temu zaradzić? Czytajcie dalej.

 

Kilka sposobów na okna bez smug

 

 1. Nawilżane chusteczki – należy zakupić takie, które są przeznaczone do okien. Wystarczy przemyć nimi szybę i odczekać aż wszystko wyschnie.

   

 2. Ściereczki z mikrofibry – Skuteczny sposób na pozbycie się smug. Jedną ze ściereczek moczymy w wodzie, przemywamy nią szybę, a następnie sięgamy po suchą, którą polerujemy nasze okno.

 3. Woda z cytryną – Wyciskamy sok z połówki cytryny a następnie mieszamy go z wodą (1 szklanka). Moczymy w naszym roztworze ręcznik papierowy i przemywamy okno. Na koniec przecieramy go suchym ręcznikiem, bądź szmatką.

 4. Woda z octem – Jest to najczęściej stosowany sposób. Tworzymy roztwór z 2 łyżek octu spirytusowego i szklanki wody. Postępujemy, jak w przypadku czyszczenia okien wodą z cytryną.

 5. odkurzacz do okien – Najpierw myjemy szybę płynem do okien a następnie ściągami resztę brudu odkurzaczem, który nie pozostawi po sobie żadnych śladów.

   

 6. Gazeta – Służy do polerowania okna po jego umyciu. Zgniatamy ją dość mocno, tak by była miękka, a następnie polerujemy nią nasze szyby.

   

 7. płyn do płukania tkanin – Mieszamy wodę z płynem stosujemy na okno, które zostało już umyte . Następnie osuszamy nasze szyby suchym ręcznikiem. Dzięki takiemu rozwiązaniu pozbędziemy się smug a nasze mieszkanie w dodatku będzie pięknie pachnieć.

 

Olsztyn: spełnij marzenia wybierając najlepsze okna do swojego domu

Oczywiście, aby móc myć okna trzeba je najpierw mieć. Jeżeli czujesz, że Twój dom potrzebuje nowych okien zapoznaj się z nasza ofertą, w której znajdziesz także bramy garażowe i drzwi. Zapraszamy!