Artykuły

Trwa Tydzień Czystych Okien!

W kalendarzu świąt nietypowych figuruje od 2014 roku. W tym roku obchodzone jest po raz czwarty: Tydzień Czystych Okien, bo o nim mowa, to inicjatywa niemieckiej firmy LEIFHEIT i służyć ma propagowaniu idei czystych okien w najbliższym sobie otoczeniu. Spiesz się, by dołączyć do zwolenników patrzenia na świat przez okna bez skazy – masz na to jeszcze 2 dni! Obchody trwają bowiem od 14 marca, a koniec przewidziany jest na najbliższą niedzielę, tj. 20 marca.

 

Tydzień Czystych Okien to świetna okazja do inauguracji sezonu wiosennych porządków, które z racji nadchodzących świąt mają zwłaszcza teraz rację bytu. Jest to też okazja do przyjrzenia się technikom czyszczenia okien, które od czasów naszych babć nieco ewoluuowały. Już nie trzeba praktykować uporczywego szorowania i polerowania szyb. Pojawiły się nowe sposoby, które nie wymagają tyle wysiłku, są wygodne, szybkie, skuteczne i niebywale łatwe w obsłudze.

 

Przykładem mogą być odkurzacze do okien. Jak działają te nowoczesne urządzenia? Obsługa jest bardzo łatwa. Najpierw należy zmoczyć okno szmatką, a następnie odkurzyć – tyle tylko wystarczy, by uzyskać efektowne, błyszczące okna bez smug.

 

Ale jeśli nie posiadasz odkurzacza do okien, zawsze pozostają Ci jeszcze tradycyjne sposoby – woda z płynem do mycia naczyń, dodatek cytryny lub octu, a także środki czyszczące dostępne w sklepach i drogeriach. Sposobów na uczczenie Tygodnia Czystych Okien jest wiele 😉 Z jakiego skorzystasz w swoim domu?