Artykuły

Szczelne okna PCV- gwarancja na ciepło

Zima co prawda przyszła dość późno, dlatego mało kto zwracał uwagę na to, czy okna są szczelne. Warto jednak mimo wszystko przyjrzeć się temu i uszczelnić je, zanim będzie za późno. Jeśli mamy w domu nieszczelne okna, powinniśmy liczyć się z tym, że możemy w ten sposób stracić aż 25 procent ciepła. Gdy nastaną większe mrozy na zewnątrz, wielu z was po prostu zacznie zamarzać we własnym mieszkaniu

Zamknięte nie oznacza że szczelne

Często zastanawiamy się też, dlaczego odczuwamy chłód pomimo odkręconych grzejników na całą moc. Daje się nam też we znaki przeciąg podczas przechodzenia z jednego pokoju do drugiego. W takich sytuacjach należy w pierwszej kolejności sprawdzić, czy nasze okna są szczelne. Na początek powinniśmy przesunąć dłoń wzdłuż krawędzi szyby. Jeżeli czujemy chłodny powiew, oznacza to, że znajduje się tam szpara, przez którą do mieszkania dostaje się zimno.

Jak sprawdzić szczelność okien?

Najłatwiejszym sposobem na sprawdzenie szczelności okien PCV jest użycie do tego celu kawałka papieru, który to wkładamy pomiędzy ościeżenicę i skrzydło (unikać rygla). Następnie należy zamknąć okno. Jeżeli po wykonaniu tej czynności papier łatwo wyjąć, jest to znak na to, że trzeba wyregulować docisk.
Jeśli pomimo tych działań nie będzie żadnego skutku, nie zostaje nam nic innego, jak dodatkowe uszczelnienie okien. Warto zainwestować tutaj w uszczelki z pianki, bądź gumowe.
Uszczelki należy montować na idealnie gładkiej i czystej powierzchni ościeżenicy. Wszystko to mocujemy przy użyciu taśmy