Poradnik

System zarządzania jakością

Po wybraniu konkretnego modelu okien, mimo przekonania o dobrym wyborze, czasami pojawiają się wątpliwości, czy nasze przekonania się sprawdzą. Przecież w firmach zajmujących się produkcją okien, takich produktów tworzy się tysiące. Jak w takim razie zyskać pewność, że zdecydowaliśmy się na właściwe okna i nie będziemy zawiedzeni.

Niestety, nigdy Klient nie będzie pewny swojego wyboru w 100 procentach. Można jednak zwiększyć swoje przekonanie dzięki systemowi zarządzania jakością ISO lub Zakładową Kontrolą Produkcji ZKP.

Zarządzanie jakością wiąże się z posiadaniem przez firmę certyfikatu ISO 9001. Jeżeli firma, od której zamierzamy kupić okna, ma certyfikat mówiący o wdrożeniu i wykorzystaniu procedur norm zarządzenia jakością ISO 9001, świadczy to o tym, że jest to firma godna zaufania. Certyfikat jest dowodem na to, że firma zwraca uwagę na jakość wyrobu i stara się, by była ona jak najwyższa.

Z drugiej strony Zakładowa Kontrola produkcji to zbiór wewnętrznych przepisów, które wiążą się z kontrolą jakości surowców stosowanych w procesie produkcyjnym, wytworów końcowym, a także z postępowaniem z produktami wadliwymi. Jeśli chcemy być jak najbardziej pewni swojego wyboru, warto zapytać sprzedawcę o wyżej opisane aspekty działania firmy.