Artykuły

Sposoby na odnawianie drzwi

Dzisiaj, jeśli chodzi o wszelkie remonty, nawet w Olsztynie istnieje wiele możliwości, zmiany w mieszkaniu, mamy naprawdę ogrom opcji, gdyż nie ma najmniejszego problemu, aby zrobić coś samemu. W tym artykule chcemy skupić się na sposobach odnawiania drzwi, bo to właśnie one stanowią wizytówkę naszego małego, bądź też dużego wnętrza, czy też mieszkania. Nie bój się działać! Zobacz, jakie to wszystko jest proste!

Sposobów kilka na odnowę drzwi

1. Malowanie

Istnieje wiele opcji, z których naprawdę warto skorzystać. Jeżeli nie chcemy narazić naszego portfela na ogromne koszta, wystarczy po prostu sięgnąć po ulubioną farbę i przemalować nasze drzwi. Tutaj warto uruchomić też własną wyobraźnie i dobrać odpowiednie kolory, bądź zwory. Można skorzystać także z różnych szablonów, które z łatwością pomogą nanieść wam dekoracje.
Ostatnio w modzie jest także farba tablicowa. A dlaczego? Łatwo z niej zetrzeć wiele rzeczy, a jeśli mamy w domu dzieci, będzie to dla nich dodatkowa, rozrywka w formie łatwo zmywalnej powierzchni.

2. Oklejanie

Jeśli jednak nie chcemy bawić się w malarzy, możemy najzwyczajniej w świecie sięgnąć po tapetę i okleić nią nasze stare drzwi. Nadamy w ten sposób świeżości całemu pomieszczeniu i tapeta będzie także stanowiła odpowiednią dekorację.
Oklejanie nie musi jednak kończyć się na tapecie. Możemy ją zastąpić grafiką. Szukamy wówczas ilustracji naszych marzeń, a następnie dajemy ją pod wydruk na folię samoprzylepną, którą to możemy dodatkowo zabezpieczyć laminowaniem.

3. Zmiana detali

Cały sekret może też tkwić w drobnostkach. Czasami wystarczy wymienić klamkę na bardziej masywną, bogatą we wzory. Można również pokusić się o wymianę wizjera na bardziej stylowy. Warto pamiętać o tabliczkach z numerami, które to również mogą mieć swój własny styl.