Artykuły

Poznaj drzwi przez ich rodzaje!

Na dzisiejszym rynku możemy spotkać wiele różnych rodzajów drzwi, gdyż ich oferta jest bardzo bogata, a producenci starają się, aby trafić do klienta na każdy, możliwy sposób. Istnieje bowiem wiele różnych wersji kolorystycznych, wzorów i wszelkich kombinacji, którymi można wręcz ubarwić niejedno wnętrze. Warto jednak mimo wszystko mieć pojęcie o tym, jakie drzwi wybrać, chociażby pod względem rodzaju…

Od czego zacząć i jakie drzwi wybrać?

Drzwi różnią się od siebie przede wszystkim sposobem otwierania. Na tej podstawie możemy dopasować je do odpowiedniego wnętrza. Spośród rodzajów warto zwrócić uwagę na drzwi:

1. Rozwierane – najczęściej spotykane i lubiane, dostępne w wielu różnych wersjach kolorystycznych. Mogą być jedno, lub dwuskrzydłowe.

2. Przesuwane – ich sposób otwierania to po prostu przesuwane po szynie. Mogą być jedno lub dwuskrzydłowe. Kiedy je otwieramy, cała konstrukcja drzwi zachodzi na ścianę i zaraz po tym jest ukrywana w kasecie. Jeżeli mamy w planach wymianę takiego modelu, musimy być przygotowani na to, iż ma to swój związek z wyburzeniem ściany i zbudowaniem nowej. Ten typ drzwi jest stosowany w pomieszczeniach, w których nie będziemy mogli pozwolić sobie na tradycyjny model.

3. Składane – inaczej harmonijkowe, bądź łamane. Składają się z dwóch lub trzech pionowych elementów, które łączą zawiasy. Otwieranie i zamykanie zachodzi na szynie, którą to montuje się w górnej części ościeżnicy.

4. Wahadłowe – otwieranie jest możliwe wahadłowo, czyli w obie strony. Przy odpowiednich rozmiarach można stosować je w różnego rodzaju zabudowaniach.

Dalsze wybory wymagają już doboru materiału i odcienia, oraz odpowiednich wymiarów, co jest oczywiście zależne od wnętrza. W celu poznania najlepszych możliwości: drzwi i okien PCV, zapoznaj się z nasza ofertą na stronie- zapraszamy!