Artykuły

Poddasz też jest ważne, zamontuj okno dachowe!

Wielu domowników posiada domy i chce, aby cały budynek był brany pod uwagę w tym także poddasze. Można je bowiem urządzić na wiele różnych sposobów i zrobić właściwie z tego miejsca wszystko. Aby jednak odpowiednio urządzić takie lokum musimy pamiętać o różnych rzeczach i nawet o szczegółach. Jeśli planujemy przemienić pomieszczenie na poddaszu w jakiś pokój, warto jest zamontować w tym celu odpowiednie okna i zrobić to właściwie.

 

Jaka powinna być odpowiednia wysokość okna na poddaszu?

Jeśli mieszkamy w budynku, który ma kondygnacje położone poniżej 25m nad terenem powinniśmy zaopatrzyć się w okna odległe o co najmniej 85cm od dolnej krawędzi, jeżeli jest otwierane od dołu. Kondygnacje, które mają powyżej 25 cm nad terenem powinny zostać zaopatrzone w okna o odległości co najmniej 110cm. Dużo zależy tez w tej kwestii od nas, ale pamiętajmy, że im wyżej położone, tym lepsze będzie oświetlenie dla naszego pomieszczenia. Ważne jest także zamontowanie okna dachowego, które posiada nawiewniki. Powinny zostać zamontowane na wysokości co najmniej 200cm nad podłogą, mierząc to od dolnej krawędzi nawiewnika. Kiedy podejmiemy już właściwą decyzję co do montażu okien, powinniśmy wziąć tez pod uwagę to, jak je umiejscowimy. Lepsze efekty uzyskamy, gdy zastosujemy kilka okien, nawet mniejszych, jakie umieścimy w różnych miejscach naszego dachu. Będzie to lepsze rozwiązanie niż instalacja jednego, większego okna.

 

Olsztyn- oferta okien dla Ciebie

Jeżeli planujesz wymianę okien w swoim domu skontaktuj się z nami. Nasza firma ma szeroki wybór okien PCV, oraz innych potrzebnych rzeczy, które będziesz mógł zainstalować w swoim domu. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i zapraszamy do kontaktu.