Artykuły

Pielęgnacja okien PCV

Okna PCV cieszą się w Polsce dużą popularnością. Użytkownicy doceniają w nich elegancki wygląd i wysoką funkcjonalność. Decydując się na okna PCV Olsztyn należy pamiętać, że nawet najlepsze okna nie będą trwałe, jeśli nie będą odpowiednio czyszczone. Jak zatem pielęgnować takie okna, by służyły przez lata?

Najczęściej problem z pielęgnacją okien zaczyna się przy zdejmowaniu z nich folii ochronnej. W większości przypadków folię należy usunąć z okien najpóźniej w ciągu miesiąca po montażu okna. Jeżeli nie będzie to zrobione we właściwym czasie, użytkownika czeka mechaniczne usuwanie okna, które jest pracochłonne i uciążliwe.

Okna PCV Olsztyn są narażone na działanie czynników zewnętrznych, dlatego dużo uwagi należy przykładać do ich prawidłowej pielęgnacji. Po pierwsze, trzeba systematycznie sprawdzać czystość okuć. Jeśli będą zabrudzone, warto je oczyścić i nasmarować. Do mycia okien należy wykorzystywać tradycyjne środki myjące. Rozpuszczalniki nie są dobrym rozwiązaniem. Nie należy używać też środków czystości, które mogłyby spowodować zarysowania. Żrące środki chemiczne mogą być przyczyną zniszczenia profili, szyb, uszczelek i okuć. Po każdym myciu okien należy sprawdzać drożność kanałów odpływowych. Dobrym pomysłem jest nacieranie raz w roku uszczelki wazeliną techniczną. Dzięki temu będzie ona sprężysta i elastyczna, a co za tym idzie – okno będzie szczelne. Okna Olsztyn należy czyścić środkami pielęgnacyjnymi, które nie zawierają kwasów, żywic, zasad.

O czym niewiele osób pamięta, to żeby w czasie remontu zabezpieczyć okna folią. Dzięki temu będą chronione przed farbami, klejami czy zapyleniem. Zabrudzenia, jeśli się zdarzą, nie mogą być zdrapywane. Należy użyć chemicznych środków czyszczących i polerujących.