Artykuły

Parapet w Twoim pokoju – jak go wybrać?

Parapet wewnętrzny pełni bardzo ważną rolę w każdym pomieszczeniu. Jak właściwie go dobrać? Jakie cechy parapetów są najważniejsze? O tym wszystkim przeczytasz w poniższym artykule.

 

Podczas remontu mieszkania montaż parapetów odbywa się już na etapie tynkowania ścian. Warto zatem już wcześniej zaplanować sobie dokładnie, jak będą wyglądały te elementy i w jaki sposób mają współgrać z pozostałymi częściami pomieszczenia – elementami dekoracyjnymi, meblami itd. Słowem – całą wizję wystroju warto mieć w głowie, zanim jeszcze zabierzemy się do pracy.

 

Jak sprawić, żeby parapet wyglądał dobrze?

 

  • Po pierwsze: odpowiednio dobrać go do okna. Nie tylko pod względem estetycznym, choć ta kwestia oczywiście także jest bardzo ważna (kolorystyka i styl okna i parapetu powinny ze sobą współgrać). Ważną funkcją parapetu jest ochrona – zabezpieczanie przestrzeni pod oknem przed wilgocią i uszkodzeniami. Parapety bardzo często chronią także grzejniki znajdujące się pod oknami.

     

  • Po drugie: wybrać odpowiedni materiał. Parapety, podobnie jak i same okna, mogą być wykonane z różnych surowców. Do najpopularniejszych należą drewno, PCV oraz fornir, choć spotyka się także i inne materiały. Akcesoria wykonane z poszczególnych surowców różnią się nie tylko wyglądem, ale także i ceną oraz sposobem konserwacji.

     

  • Po trzecie: zastanowić się nad funkcjami, które ma pełnić parapet. Czy ma to być głównie funkcja ochronna czy dekoracyjna? Czy parapety będą odsłonięte czy ukryte? Co zamierzamy na nich umieszczać? W jakim pomieszczeniu będą montowane? Wszystkie te kwestie powinny wpływać na nasz wybór – choć nie zawsze go ułatwiają.

 

Akcesoria okienne Olsztyn – odwiedź nas lub zadzwoń!

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat parapetów i innych akcesoriów okiennych, uzyskać poradę lub poznać parametry dostępnych w Olsztynie produktów, skontaktuj się z nami. Zapraszamy zarówno mieszkańców Olsztyna, jak i okolic miasta. Realizujemy zamówienia indywidualne oraz na potrzeby deweloperów. Serdecznie zapraszamy!