Artykuły

Okno w stylu skandynawskim

okna OlsztynPisaliśmy już na łamach naszej strony o tym jak udekorować okno w stylu prowansalskim, a dziś chcielibyśmy opowiedzieć o dekoracji okien w stylu skandynawskim. Mamy nadzieję, że lektura naszych artykułów pomoże Ci podjąć decyzję dotyczącą stylu aranżacji wnętrza swego domu. A tymczasem zapraszamy Cię w podróż do Skandynawii…

 

Okna w stylu skandynawskim… czyli jakie?

Okna w stylu skandynawskim są odzwierciedleniem Skandynawii jako takiej: powinny być duże – niczym Półwysep Skandynawski, króluje wśród nich biel – niczym śnieg na większości połaci kraju, poza tym są praktyczne i pełne prostoty – niczym Skandynawowie. Okna w tym stylu to genialne rozwiązanie dla młodych i aktywnych ludzi, gdyż główny akcent w ich użytkowaniu pada na ergonomię i wygodę.

 

Jak udekorować okno w stylu skandynawskim?

Oprócz tego, że w oknach skandynawskich króluje biel, to jeszcze bardzo ważne jest światło, dlatego zasłanianie okien ciężkimi zasłonami jest wykluczone. Jeśli już mają być czymkolwiek zasłonięte, to najlepiej, jeśli będą to przepuszczające światło białe rolety, muślinowe firany lub drewniane żaluzje. W dekoracji okien ważną rolę odgrywa parapet – warto tu zaaranżować siedzisko i umieścić na nim poduszkę w chłodnych, skandynawskich pastelowych kolorach.

 

Reasumując, okno skandynawskie to przede wszystkim naturalne światło w porównaniu z minimalizmem i prostotą. Lekkość, jasne barwy i naturalność – taki efekt uzyskasz dzięki nim w swoich czterech katach. Skusisz się?