Artykuły

Okna – trendy dekoracyjne

Wspominaliśmy już na naszej stronie o tym jak udekorować okno w salonie. W ramach niniejszego artykułu przybliżymy bardziej dekoracyjne trendy okienne, które królują w polskich domach w 2015 roku. Jak udekorować okno, żeby było modne?

 

Jakie dodatki?

 

Według obowiązujących modowych trendów każde okno powinno być wyposażone w rolety. Niestety, królujące dotychczas firanki i zasłonki powoli odchodzą do lamusa, jednak jeśli wciąż jesteś przywiązany do tych tradycyjnych rozwiązań – postaw w tym sezonie na firany o gładkich fakturach bez wzorów, a jeśli chodzi o zasłony – na odważne kolory i wzory. Królują naturalne lekkie materiały: bawełna, len i jedwab. Jeśli chodzi o kolory – bardzo modne jest stosowanie kontrastów – jeśli ściany pomieszczenia są w żywych odcieniach, zasłony/firanki powinny być stonowane i na odwrót. Wracając do rolet, bardzo popularnym rozwiązaniem jest roleta dzień/noc, w przypadku której istnieje możliwość odsłonić w dzień i zasłonić na noc. W wielu domach dominują również okna ozdobione roletami rzymskimi, drewnianymi. Młodzi często stawiają tez na plisy lub szale na przelotkach. Ciekawym wizualnie wyjściem może być zastosowanie upięć, do wykonania których zakupić trzeba specjalne akcesoria w branżowych sklepach.

 

Nowy wystrój okna – jakie koszta?

 

Dostosowanie okna do nowoczesnych dekoracyjnych trendów nie jest wyjątkowo kosztownym przedsięwzięciem. Ceny tkanin na firanki i zasłony są uzależnione od gatunku oraz producenta, jednak tak czy inaczej jest to koszt zamykający się w przedziale 15-55 złotych za mb w przypadku firan i 80-120 zł za mb w przypadku zasłon. Jeśli chodzi o rolety – można je kupić za kilkanaście złotych, ale również za kilkaset. Ceny rolet dzień/noc zaczynają się od 100 złotych, nieco tańsze są rolety plisowane, a najtańszym rozwiązaniem są rolety rzymskie, które kupić można już za 50 złotych. Wszelkiego rodzaju dodatki i akcesoria związane z upięciami dostępne są za kilkanaście złotych w marketach lub sklepach branżowych.

 

Dekoracje upiększą Twoje okno, jednak na nic się zdadzą, jeśli okno nie będzie spełniało swoich podstawowych funkcji. O to jednak nie musisz się martwić, jeśli wybierzesz okno w salonie Asmont w Olsztynie! Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.