Artykuły

Okna plastikowe na piątkę…

Jeśli zastanawiasz się na wyborem okien do swojego domu, zapraszamy do zapoznania się z naszym krótkim zestawieniem informacji na temat jednej z możliwości jaką są okna plastikowe.

 

Dlaczego warto wybrać okna plastikowe?

Na naszej stronie opisywaliśmy już pokrótce kryteriom jakimi warto się kierować podczas doboru okien plastikowych. Wiecie już jak wybierać okna tego rodzaju, ale czy wiecie dlaczego akurat te? Poniżej pięć głównych korzyści jakie płyną z użytkowania okien plastikowych. 

 

1. Współczynnik przenikania ciepła

Okna plastikowe charakteryzują się niskim współczynnikiem przenikania ciepła, co znaczy, że chronią pomieszczenia przed ucieczką ciepła. Dodatkowo, im więcej komór w oknach plastikowych, tym niższy (i lepszy)współczynnik przenikania ciepła, a co za tym idzie lepsza termoizolacja.

2. Wytrzymałość 

Okna plastikowe są bardzo wytrzymałe. W porównaniu do okien drewnianych są bardziej odporne na działanie niekorzystnych warunków czy zjawisk atmosferycznych – jest to zasługą właściwości polichlorku winylu, z którego okna plastikowe są zbudowane.

3. Kolory 

 Jeśli chodzi o kolorystykę okien plastikowych, możliwości w tym obszarze są w zasadzie nieograniczone. Istnieje również opcja różnej kolorystyki od strony wewnętrznej i zewnętrznej, co wpływa na poprawę walorów estetycznych.

4. Kształty 

Dzięki nowym technologiom, okna nie muszą już być tylko prostokątne. Istnieje możliwość gięcia profili oraz nadawania oknom różnych kształtów: eliptycznych, łukowych czy okrągłych.

5. Konserwacja 

Okna plastikowe są dużo łatwiejsze w konserwacji. Nie wymagają odnawiania, a wystarczy raz do roku konserwować okucia i uszczelki, by cieszyć się pomyślną eksploatacją na długi czas.