Zasięg działania

Okna pcv pasywne energooszczędne Pasłęk

Nowoczesne okna projektowane są tak, aby jak najlepiej chronić pomieszczenia przed utratą ciepła. Jaki rodzaj okien warto wybrać do swojego domu lub mieszkania i czym się kierować, dokonując takiej inwestycji? Poniżej prezentujemy kilka istotnych informacji z których mogą skorzystać osoby z Pasłęka poszukujące najlepszych rozwiązań w zakresie okien.

Okna Pasłęk

Każdy budynek potrzebuje okien. Obecnie bardzo ważne jest to, aby spełniały one określone normy w zakresie termoizolacji. Pomaga to chronić środowisko i obniżać koszty ogrzewania pomieszczeń. W Pasłęku okna można kupić od różnych producentów, ale tylko część z nich rzeczywiście jest warta uwagi.

Okna AdamS Pasłęk

Przykładowo, kupując okna AdamS, możesz mieć pewność, że będą one spełniały wszystkie obowiązujące normy budowlane. Można więc bez obaw umieścić je zarówno w nowo budowanych obiektach, jak i w budynkach, gdzie dokonuje się wymiany nieszczelnych, starych okien. Ponadto dostępne są różne modele, kolory, wykończenia, rozmiary. Okna AdamS są zatem rozwiązaniem, które spełnia potrzeby wielu różnych klientów i które na pewno warto rozważyć dokonując inwestycji.

Okna pasywne Pasłęk

Jeśli chodzi o okna pasywne, to można powiedzieć, że jest to rodzaj okien o podwyższonych – względem standardowych produktów – parametrach termoizolacyjności. Są one zaprojektowane tak, aby nie tylko zapobiegać utracie ciepła, ale także optymalnie korzystać z energii słonecznej. Celem budownictwa pasywnego jest stworzenie budynków samowystarczalnych pod względem energetycznym. Dlatego okna pasywne są tak ważnym elementem całości – pomagają oszczędzać energię, a jednocześnie maksymalnie wykorzystywać jej naturalne źródła.

Okna energooszczędne Pasłęk

Czym zatem różnią się okna pasywne od okien energooszczędnych? Oba te rodzaje produktów zostały zaprojektowane w celu poprawienia efektywności energetycznej budynków. Istnieją jednak pewne różnice między nimi.

Przykładowo, okna energooszczędne spełniają wymagania narzucone przez przepisy budowlane, natomiast okna pasywne są projektowane zgodnie z zasadami filozofii budownictwa pasywnego i wymagają spełnienia surowszych kryteriów wydajności energetycznej.

Okna energooszczędne poprawiają izolację termiczną poprzez zastosowanie lepszych materiałów izolacyjnych, podwójnych lub potrójnych szyb oraz ram o niższym współczynniku przenikania ciepła. Natomiast okna pasywne, poza powyższymi cechami, wykorzystują dodatkowo szyby niskoemisyjne, specjalną konstrukcję ram okiennych i inne rozwiązania charakterystyczne dla budownictwa pasywnego.

Chętnie przedstawimy Ci szczegóły dotyczące różnych rodzajów okien oraz ofertę dostępną w Pasłęku. Zapraszamy do kontaktu i życzymy udanych inwestycji!