Artykuły

Okna kontra dzieci – jakie zabezpieczenia zastosować?

Jeśli w Twoim domu grasują maluchy, musisz zadbać o szereg zabezpieczeń, by uchronić je przed różnego rodzaju niebezpieczeństwami – zabezpieczenia te dotyczą również okien. Jakie systemy warto zastosować w przypadku okien w Twoim domu? Co oferuje w tym obszarze rynek? O tym poniżej.

 

 

Zabezpieczenie klamki okna

 

okna_olsztynDzieci to mali eksploratorzy, którzy chcą poznawać i doświadczać. Okno stanowić może dla nich atrakcyjny obiekt, dlatego warto zadbać o odpowiednie ich zabezpieczenia, by uniknąć niebezpieczeństwa wypadnięcia dziecka przez okno. Olsztyn dysponuje wieloma rozwiązaniami, które zmniejszają wspomniane ryzyko do minimum. Przykładem może być klamka okna wyposażona w kluczyk, co uniemożliwi dziecku otwarcie okna. Jest to również dodatkowe zabezpieczenie w walce ze złodziejami. 

 

 

Odpowiednia szyba w oknie 

 

Biorąc pod uwagę determinację dzieci w osiąganiu swoich celów, oprócz specjalnej klamki, warto również zastosować odpowiedni rodzaj szyb w oknach. Materiał, z którego będą one wykonane powinien być na tyle wytrzymały, by poradzić sobie np. z samochodzikiem, którym dziecko uderzy weń sprawdzając „co się wtedy stanie”.

 

Blokady 

 

 Całkiem użyteczną opcją może się również okazać blokada błędnego położenia skrzydła, która chroni przed wypadnięciem okna z ramy podczas jego otwierania. Żeby zminimalizować niebezpieczeństwo związane z otwieraniem okna, możliwe jest również zastosowanie w domu nawiewników. Regulują one wilgotność powietrza oraz zapewnia wymianę powietrza bez potrzeby otwierania okna. 

 

Olsztyn oraz funkcjonujący tu salon Asmont zapraszają do zapoznania się z ofertą okien oraz akcesoriów z nimi związanych (np. nawiewników).