Artykuły

Okna i drzwi według zasad feng shui

Przez ludzi żyjących współcześnie feng shui zwykle postrzegane jest jako moda lub efekt zwiększonego zainteresowania kulturą i tradycją w Wschodu. Czy warto stosować się do zasad tej filozofii urządzając swoje mieszkanie? Czy należy zgodnie z nią decydować o umieszczeniu drzwi i okien podczas budowy domu? Niektórzy wierzą, że to pomoże utrzymać właściwy przepływ energii w jego wnętrzu. Jedno jest pewne – nie zaszkodzi spróbować!

 

Drzwi i okna, czyli jak do domu wpływa energia

 

Zgodnie z filozofią feng shui, energia chi wpływa do domu za pośrednictwem drzwi i okien. Żeby nie zakłócać tego przepływu, należy drzwi wejściowe zamontować tak, by otwierały się do wewnątrz domu, to ma być ono korzystne dla naszego samopoczucia, gdyż w ten sposób "zapraszamy" do wnętrza – zarówno energię, jak i naszych gości, którzy czują się lepiej, przekraczając próg naszego domu.

 

Znaczenie ma też to, na którą stronę świata wychodzą drzwi wejściowe. Korzystne wg Chińczyków strony to południe i wschód, niekorzystne zaś – północ i zachód.

 

Jeśli chodzi o okna, te powinny być otwierane na zewnątrz, mimo że obecnie rzadko kiedy możemy się spotkać z takim rozwiązaniem. Ma to pomóc nam otwierać się na świat, a to z kolei skutkować będzie szczęściem i bogactwem. Okna otwierane uchylnie lub rozsuwane w górę nie są korzystne, gdyż zakłócają przepływ energii.

 

Czy kształt drzwi oraz okien ma znaczenie?

 

Według feng shui jak najbardziej. Najbardziej korzystny kształt okien i drzwi to zaokrąglenie od góry. Taki kształt kumuluje energię i pozwala jej lepiej wnikać do wnętrza domu. Powinno się też rozważyć wielkość drzwi i okien, ponieważ nie każdy ich rozmiar jest korzystny. Wielkość otworów powinna też zależeć od tego, na którą stronę świata wychodzą.

 

Olsztyn – zamów akcesoria do swojego domu i urządź go zgodnie ze swoją wizją

 

Niezależnie od tego, czy wierzysz w powyższe praktyki czy nie, w swoim domu czy mieszkaniu będziesz potrzebował niezawodnych drzwi i okien. Zamów je u nas i urządź swoje mieszkanie zgodnie z własnymi przekonaniami – zapraszamy do naszego salonu w Olsztynie!