Artykuły

Okna energooszczędne – czy to się opłaca?

Na naszej stronie pisaliśmy już o oknach energooszczędnych – o tym na jakie parametry zwrócić w ich przypadku uwagę, od jakiej strony je montować i w jakie akcesoria wyposażyć. Dziś chcielibyśmy kontynuować ten temat w kontekście korzyści ekonomicznych jakie przynosi użytkowanie okien energooszczędnych.

 

Czy to się zwróci?

Okna energooszczędne swoje kosztują – czy inwestycja w nie się nam zwróci? Zdecydowanie tak! W wielu przypadkach już po 3 sezonach grzewczych od zakupu okna. Jeśli chcesz wszystko to dokładnie wyliczyć jeszcze przed zakupem okien energooszczędnych, zapraszamy do kontaktu z doradcą z Asmont w Olsztynie (tel.: 605 201 456).

 

Od czego zależy ile zaoszczędzisz?

Nasz doradca w celu dokonania obliczeń weźmie pod uwagę między innymi: region zamieszkania, rodzaj ogrzewania, rodzaj posiadanych aktualnie okien, rodzaj planowanych okien energooszczędnych. W oparciu o te dane wyliczy ile w przybliżeniu zaoszczędzisz i po jakim okresie koszty inwestycji w okna energooszczędne się zwrócą.

 

Jakie okna energooszczędne?

Jeśli zależy Ci na zaoszczędzeniu na kosztach ogrzewania, okna energooszczędne to najlepsza decyzja jaką możesz w takiej sytuacji podjąć. Musisz jednak pamiętać, że niektóre okna na rynku noszą jedynie nazwę energooszczędnych, lecz takie nie są. Warto zatem postawić na sprawdzonego producenta, a do takich bez wątpienia należy AdamS. Znajdujące się w jego ofercie okna Passiv-Line Plus to jedne z najcieplejszych na rynku – charakteryzuje się niskim współczynnikiem przenikania ciepła Uw=0,7 W/m2K: izolacyjność cieplna jest w ich przypadku lepsza o 50% od tradycyjnych rozwiązań!