Artykuły

Okna do domu w mieście

Jeśli Twój dom lub mieszkanie zlokalizowane jest w dużym lub średniej wielkości mieście, doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jakie wiążą się z tym korzyści oraz – niestety – wady. Jedną z największych zalet mieszkania w mieście jest łatwy dostęp do wielu produktów, usług, miejsc. Wpływa to na wygodę i oszczędność czasu. Mieszkanie w mieście ma też naturalnie swoje wady, a należy do nich wszechobecny hałas towarzyszący nam zarówno w miejscu pracy, na ulicach, jak i w domu. Ten jednak da się częściowo wyeliminować – a zrobić to można przy pomocy odpowiednio dobranych okien.

 

Właściwości akustyczne okien

 

Izolacja akustyczna okien to jeden z ważniejszych parametrów, na który zwracają uwagę producenci. Zdają sobie sprawę z tego, że wygłuszanie hałasu z zewnątrz to funkcja okien, której poszukują kupujący. Wnętrze własnego mieszkania to miejsce, w którym liczy się przyjemna atmosfera, a na nią składa się także i cisza, którą tak bardzo cenimy sobie po pracy, kiedy szukamy odpoczynku.

 

Do określenia właściwości akustycznych używa się wskaźnika ważonego izolacyjności akustycznej okien oznaczanego symbolem Rw. Pomocniczo używa się wskaźników C i Ctr, które określają natężenie hałasu (odpowiednio: w szkołach, na placach zabaw czy w transporcie, oraz hałasu generowanego przez ruch uliczny). Dzięki nim łatwo jest określić, w jakim stopniu zakupione okno będzie ograniczało hałas docierający do wnętrza budynku.

 

Okna do domu i mieszkania

 

Osobom mieszkającym w miastach polecamy dobrej jakości okna PCV o wysokim wskaźniku izolacyjności akustycznej. Warto zadbać o komfort we własnym domu i zapewnić sobie możliwość wypoczynku w jego zaciszu.

 

Okna w miejscu pracy

 

Osoby, które zajmują się wyposażaniem biur, przy wyborze także powinny wziąć pod uwagę kwestie związane z hałasem w celu zapewnienia pracownikom możliwie najwyższego komfortu pracy.

 

Okna PCV Olsztyn

 

Mieszkańcy Olsztyna doskonale znają wszystkie opisane powyżej problemy z hałasem. Jeśli zatem poszukujesz okien, które pozwolą Ci częściowo się ich pozbyć, zapoznaj się z naszą ofertą i wyposaż swoje mieszkanie lub biuro w okna, które odmienią jego oblicze.