Artykuły

Nowoczesne drzwi do salonu – jakie wybrać?

Salon to miejsce, które uchodzi za serce całego domu, dlatego dobrze jest dobrać wszystkie elementy w taki sposób, aby ze sobą współgrały. Warto w tym przypadku skupić się na wyborze odpowiednich drzwi, gdyż to one łączą ze sobą przejścia do wszystkich pomieszczeń. Na co zwrócić uwagę? Przeczytacie o tym w dalszej części artykułu.

Różne sposoby na dobranie drzwi – Olsztyn

Możliwości na odpowiedni, wizualny dobór drzwi jest wiele, warto inspirować się tym, co jest obecnie na czasie.

1. Podłoga też ma znaczenie – można np. dopasować je do podłogi. Jeśli więc w przedpokoju mamy dwa rodzaje parkietu, warto wybrać drzwi pod ten ten inny kolorystycznie. Jest to wersja dla odważnych.

2. Po królewsku – dzisiaj modne są także drzwi przesuwane, które dopasowywane są kolorystyką do wnętrza, co daje efekt ukrycia. Można w ten sposób zaskoczyć gości i nanieść na nie dodatkowo jakiś przyjemny napis, który wywoła przytulną atmosferę.

3. Tradycyjnie i nowocześnie – salon, w zależności od upodobań, może przybrać nieco tradycyjny charakter. Wystarczy wówczas zastosować drzwi przeszklone, które wpuszczą więcej światła do pomieszczenia i sprawią wrażenie otwartej przestrzeni.

4. Prosto i z klasą – istnieją też salony, w których rezygnuje się z dodatkowych ozdób. Główną rolę odgrywa tutaj przestrzeń i jasne barwy. Warto w takim przypadku skupić się na drzwiach prostych, drewnianych, które będą współgrały zresztą pomieszczenia.

Jeżeli zainteresowały Cię powyższe porady i szukasz idealnych drzwi do własnego mieszkania, zachęcamy do zainteresowania się markami: Gerda oraz DRE Asmont zaprasza!