Artykuły

Najlepsze sposoby na konserwację okien

Niezależnie od tego, jakie okna posiadamy, powinniśmy pamiętać o ich konserwacji. Warto pamiętać czymś takim, jak regulacja zawiasów, czy też w przypadku okien dachowych, poświęcić im nieco więcej uwagi. Konserwacja, bądź przegląd okien PCV w Olsztynie, to niezwykle ważne elementy, o których zawsze należy pamiętać, gdyż dzięki temu będą miały zapewniony dłuższy żywot. Takiego przeglądu należy dokonywać dwa razy w roku – jesienią i wiosną. Należy wówczas zwrócić uwagę na okucia, zawiasy, rygle i uszczelki. Wszystkie metalowe części powinny zostać dokładnie obejrzane, a następnie nasmarowane. W tym celu warto wykorzystać specjalistyczne środki, a jeśli ich nie posiadamy, można użyć wazeliny, bądź oliwy do maszyn.

Szczelne okno to bariera dla domu – Olsztyn

Bardzo ważne jest też to, czy okna odpowiednio się domykają. Jeżeli zaobserwowaliśmy rozszczelnienie, które występuje pomiędzy ramą a skrzydłem, należy dokonać regulacji, która jest zgodna z tym, co zaleca producent. Często trafnym rozwiązaniem okazuje się dokręcenie rolek mimośrodkowych, należy jednak pamiętać, aby nie robić nic na siłę, gdyż w przypadku okien AdamS, np. w Olsztynie, możemy w ten sposób utracić jeszcze ważną gwarancję.

Mycie okien, a pogoda

Mieszkańcy Olsztyna, posiadający okna pasywne, czy też drewniane, powinni też zwrócić uwagę na odpowiedni czas, jeśli chodzi o ich mycie. W tym celu dobrze jest śledzić prognozę pogody. A dlaczego? Jeżeli po umyciu okien PCV, wystawimy je na kontakt z chłodem, możemy narazić szyby na popękanie. Podczas mycia ram, warto pamiętać o tym, aby nie używać żadnych środków żrących, gdyż grozi to zmatowieniem i zarysowaniem ram. Tutaj dobrze jest sięgnąć po łagodne detergenty, bądź w przypadku silnych zabrudzeń, po naftę.