Artykuły

Najlepsze okna energooszczędne

Rynek obfituje w coraz szerszą gamę okien pasywnych. Powodem jet coraz większy popyt na tego rodzaju rozwiązania, o czym już pisaliśmy w jednym z artykułów. W związku ze zwiększonym zainteresowaniem oknami energooszczędnymi, chcielibyśmy podpowiedzieć, które w naszej opinii są najlepsze i dlaczego.

 

Czym są okna energooszczędne?

 

Okna energooszczędne to rozwiązania, które sprawdzają się w domach pasywnych. Zgodnie z wymogami, to takie domy, które charakteryzują się określonymi wartościami współczynnika przewodzenia ciepła (Uw ≤ 0.8 W/m2K), współczynnika przenikania ciepła (Uw ≤ 0.85 W/m2K) oraz współczynnika przepuszczalności promieniowania słonecznego (g > 50%). Podobnymi właściwościami powinno charakteryzować się okno energooszczędne. Na rynku istnieje wiele modeli okien pasywnych. Jak wybrać najlepsze?

 

Okna energooszczędne najwyższej klasy – Passiv-line Ultra

 

Analizując wyżej wymienione czynniki, parametry termiczne (Uf) oraz profil okien, do jednych z najlepszych (jeśli nie najlepszych) okien energooszczędnych zaliczyć można okna Passiv-line Ultra firmy Adam S. Jest to unikalna linia okien stworzona z myślą o domach pasywnych. Charakteryzują się one wysoką efektywnością energetyczną, a świadczyć może o tym niespotykanie niski współczynnik przewodnictw dla okna referencyjnego U=0,5 W/m2K. Okna te mają około 60% większą izolacyjność cieplną w stosunku do tradycyjnych rozwiązań, do tego wyższą stabilność oraz lepszy poziom zabezpieczeń na wypadek włamań. Okna energooszczędne AdamS wypełnione są pianką poliuretanową, a dzięki wklejonej szybie i specjalnym uszczelkom cieszy się wyjątkowo wysoką izolacją akustyczną. Najwyższa jakość tego modelu okna potwierdzona została nagrodą w V Edycji Programu VIP w kategorii Innowacyjne Okno PCV. Warto zatem zainwestować w tego rodzaju rozwiązanie, zwłaszcza, że korzyści z jego użytkowania są niemałe – mowa tu o obniżonych kosztach za ogrzewanie czy profitach ekologicznych. W celu zakupu okien energooszczędnych AdamS zapraszamy do salonu Asmont w Olsztynie. Zapraszamy również do zapoznania się z ich ofertą na naszej stronie.