Artykuły

Mycie okien zimą

Osoby mieszkające w miastach, blisko ruchliwych ulic, doskonale wiedzą, jak szybko zanieczyszczają się szyby w oknach. Krytycznym wzrokiem na swoje okna patrzą także ci, których mieszkanie jest słabo wentylowane, a w efekcie na szybach często zbiera się woda i robią się zacieki. Zima nie jest jednak okresem sprzyjającym myciu okien, ze względu na mrozy, które mogą to znacznie utrudnić lub nawet uniemożliwić. Dlatego odnośnie mycia okien zimą mamy dzisiaj kilka praktycznych porad.

 

Mycie okien zimą – jak to zrobić?

 

  1. Poczekaj na odwilż. Jeśli panuje duży mróz, Twoje wysiłki związane z myciem szyb od zewnątrz będą nie tylko pracochłonne, ale także prawdopodobnie bezskuteczne. Poza tym wychłodzisz mieszkanie oraz zaryzykujesz swoje zdrowie. Poczekaj aż zrobi się cieplej i dopiero wtedy, gdy szyby odmarzną, zajmij się ich myciem.

  2. Możesz umyć okna tylko od wewnątrz. To oczywiście nie nada im idealnego wyglądu, ale w ten sposób pozbędziesz się przynajmniej części zacieków i zabrudzeń.

  3. Użyj płynu do spryskiwaczy zamiast zwykłego płynu do szyb. Dzięki temu przy niższej temperaturze uzyskasz lepsze, bardziej satysfakcjonujące efekty.

 

Olsztyn – okna do Twojego mieszkania lub biura

 

Zachęcamy do skorzystania z oferty solidnych okien od renomowanych producentów, które są dostępne w naszym salonie w Olsztynie. Chętnie pomożemy nie tylko w ich doborze i montażu, ale także doradzimy w kwestii ich eksploatacji i pielęgnacji. Zapraszamy do kontaktu!