Artykuły

Montaż okna? Tylko z fachowcem!

Pisaliśmy już o tym po jakie sposoby sięgnąć, żeby ocieplić okna na zimę. Jesienią wielu z nas decyduje się nie tyle na ocieplenie, co na zakup nowych okien – to ostatni dzwonek, żeby zdążyć przed zimowym ochłodzeniem. Inwestycja w dobrej jakości okna to nie wszystko. Konieczne jest również odpowiednie ich zamontowanie, a to najlepiej powierzyć specjalistom. Dlaczego? O tym poniżej.
 
Szczelność przede wszystkim
 
Odpowiedni fachowy montaż uchroni okno przed niepotrzebną ucieczką ciepła, a co za tym idzie – przed koniecznością bardziej wzmożonego ogrzewania i związanymi z tymi kosztami. Żeby taki montaż zrealizować konieczne jest prawidłowe umieszczenie okna w otworze montażowym, jego stabilne przytwierdzenie oraz uszczelnienie. Optymalnym rozwiązaniem jest osadzenie konstrukcji w warstwie ocieplenia – na specjalnych listwach lub profilach, co ogranicza zagrożenie wystąpienia mostków termicznych.
 
Diabeł tkwi w szczegółach
 
Warto pamiętać, że żeby przez okna nie uciekało ciepło, każdy najdrobniejszy element konstrukcji powinien być dobrze uszczelniony, zatem montaż powinien być kompletny. Oprócz uszczelnienia warto zwrócić również uwagę na właściwe zabezpieczenie warstwy izolacyjnej – należy chronić ją przed czynnikami atmosferycznymi znacząco osłabiającymi jej własności termiczne. W tym celu w montażu stosuje się trzy warstwy: wewnętrzną (chroni przed parą wodną zbierającą się w mieszkaniu, środkową (izolacja termiczna) i zewnętrzną (chroni przed wilgocią na zewnątrz). 
 
Po zakup najlepszych okien zapraszamy do naszego salonu w Olsztynie.