Artykuły

Moda na zielone budownictwo

Moda na ekologię nie omija również branży budowniczej. Co najważniejsze, nie jest to tylko moda, ale trwała tendencja, bowiem zainteresowanie „zielonymi” rozwiązaniami w branży nie maleje, a wręcz rośnie. Nie bez znaczenia są wymogi jakie Unia Europejska stawia przed branżą budowniczą. Najważniejsze jest jednak to, że ludzie sami dostrzegają, że energooszczędność popłaca… no i się opłaca. 

 

Stawiamy na energooszczędność

Statystyki pokazują, że mniej więcej co trzeci budowany w Polsce dom jest energooszczędny, a ich liczba każdego roku się zwiększa. Zachowanie wysokich standardów termoizolacyjnych w takich budynkach sprawiło, że udało się obniżyć zużycie energii potrzebnej na ich ogrzanie o ok. 15%. To się opłaca! Mimo kosztów jakie ponieść należy na budowę domu energooszczędnego, zwrot nastąpi w niedługim czasie.

 

Energooszczędne okna są ważne

Jednym z elementów istotnych z punktu widzenia budownictwa energooszczędnego są odpowiednio dobrane okna, które minimalizują straty ciepła. Okna produkowane w energooszczędnej technologii znajdują się a naszej ofercie. Są to np. okna Passiv-Line Plus lub Passiv-Line Ultra, które charakteryzują się niskimi współczynnikami przenikania ciepła i jednocześnie zapewniają wysoką przepuszczalność słońca.

 

Ile zyskujesz?

Jeśli zastosujesz energooszczędne rozwiązania w budowie swojego domu – w tym między innymi okna energooszczędne zaoszczędzić możesz nawet do 10 tysięcy złotych rocznie. Zmniejszy się również ilość zużywanej energii – dom standardowy wymaga dostarczenia ok. 30 tysięcy kWh, dom energooszczędny – o połowę mniej.