Artykuły

Jakie wybrać drzwi do pokoju dziecięcego?

Dom przede wszystkim kojarzy nam się z rodziną, a gdzie rodzina, tam nikt inny, jak dzieci. Każdy maluch potrzebuje uwagi i zainteresowania, dlatego można okazać mu to już od najmłodszych lat. W jaki sposób? Wystarczy chociażby na początek urządzić dla swojego dziecka pokój. Niezwykle ważnym elementem, o który powinniśmy zadbać są drzwi, dlaczego? Dowiesz się więcej, gdy doczytasz ten artykuł do końca.
 

Wytrzymałe i odporne drzwi gwarancją na sukces

Dzieci szybko dorastają, ale i także dużo rozrabiają, dlatego należy zaopatrzyć pokój dziecięcy w drzwi, które przetrwają wszystko, co najgorsze. Do dziecięcego pokoju zaleca się modele typu Eco-fornir, gdyż posiadają one dużą wytrzymałość i są niezwykle odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Dodatkowo ten rodzaj drzwi wewnętrznych jest także uodporniony na różne zabrudzenia, co jest bardzo ważne, kiedy ma się dziecko. Brud, który osadza się na laminacie można bardzo łatwo usunąć.
Kolejną opcją są skrzydła mające okleinę ryflowaną, która jest łudząco podobna do naturalnego drewna. Tak jak w przykładzie powyżej ten rodzaj drzwi także jest odporny na zabrudzenia.
 

Bezpieczeństwo w praktyce

Często bywa tak, że dziecko już jako maluch ma swój pokój. Należy w takiej sytuacji dać naszej pociesze chociażby namiastkę poczucia bezpieczeństwa. W tym celu zaleca się kupno drzwi z przeszkleniami, dzięki temu maluch będzie mógł zobaczyć przez szybę sypialnie swoich rodziców i nie będzie czuł się aż tak samotny. Warto jest w takiej sytuacji wybrać drzwi, do których zostało użyte szkło hartowane. Jest ono siedmiokrotnie mocniejsze od szkła tradycyjnego.
 

Olsztyn: oferta dla Ciebie

Jeżeli masz w planach zakupić drzwi, lub okna do własnego domu, lub mieszkania zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Można też skontaktować się z nami telefonicznie. Zapraszamy!