Artykuły

Jakie są najczęściej popełniane błędy podczas montażu okien?

Montaż okien to bardzo ważny proces podczas remontu w domu. Jednak wielu z nas popełnia sporo błędów podczas tej czynności. Trzeba zwrócić uwagę na wiele kwestii, aby wszystko było wykonane. W tym artykule chcemy skierować Twoje oczy na błędy, które są najczęściej popełniane. Być może odciągniemy Cię w jakiś sposób od tych nieprawidłowości.
 

Błędów kilka…

1. Wymiana okien  na szczelne pozbawione nawiewników

Ten błąd zalicza się do tych popełnianych bardzo często. Stare budownictwa nie wymagały nawiewników, jednak jeśli chodzi o te nowoczesne… obecną stolarkę można zaliczyć do bardzo szczelnej. Brak nawiewników powoduje m.in.: zaduch, zaparowanie szyb w oknach, rozwój pleśni.

2. Montowanie okien bez użycia taśmy uszczelniającej.

Coś takiego może doprowadzić oczywiście do zawilgocenia styku okna ze ścianą. Na wskutek tego mogą powstać mostki termiczne, które doprowadzą do ucieczki ciepła. Jak w powyższym przypadku, można w ten sposób doprowadzić do rozwoju pleśni

3. Montaż zbyt dużych okien

Ten problem doprowadza to do tego, że można mieć trudność z prawidłowym zamontowaniem parapetów.

4. Zbyt małe okna

Następuje wtedy brak możliwości połączenia okna prawidłowo ze ścianą. Może także dojść do uszczelnienia, które będzie wadliwe, dodatkowo wpuszczamy do pomieszczenia zbyt mało światła.

5. Montaż okna na nierównym i zabrudzonym podłożu.

Zanieczyszczenia, na których zamontowaliśmy nasze okno zaczną wchłaniać wilgoć wisząca w powietrzu, oraz przecieki wody opadowej. Dodatkowo będzie znacznie gorzej zespolić piankę montażową z litym materiałem. Poprzez coś takiego doprowadzimy do szybkiego rozszczelnienia  i powstaną wtedy mostki termiczne.

 

Nasza oferta

Zachęcamy do zapoznania się z nasza ofertą. Znajdziesz u nas okna PCV, drzwi oraz bramy garażowe. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji skontaktuj się z nami. Zapraszamy!