Artykuły

Jakie okna wybrać do kuchni?

Kiedy wymieniasz w swoim domu stare okna na nowe, musisz wziąć pod uwagę kilka czynników związanych z ich przyszłym użytkowaniem. Jednym z nich jest to, w którym pomieszczeniu będą zainstalowane. Inne wymogi stawia się bowiem przed oknami w salonie, inne przed oknami w sypialni, a inne przed tymi, które służyły nam będą w łazience czy kuchni.

 

Okna w kuchni – jak je trafnie wybrać?

 

Aby okna w kuchni właściwie Ci służyły, musisz pamiętać o kilku kwestiach:

 

  1. Okna w kuchni powinny wpuszczać dużo światła. Dobre oświetlenie tego pomieszczenia to bardzo ważna kwestia – pozwala na komfort zarówno podczas gotowania, jak i czynności porządkowych. Dzięki niemu możesz oszczędzić energię, ograniczając konieczność korzystania ze sztucznego oświetlenia. Zadbaj o to, by wybrane przez Ciebie okna do kuchni charakteryzowały się wysokim wskaźnikiem przepuszczalności światła.

  2. Okna w kuchni powinny być odporne na wilgoć. Specyfika czynności wykonywanych w kuchni wiąże się z tym, że panują tam dość "wilgotne" warunki. Warto rozważyć zakup okien z podwyższoną odpornością na wilgoć – dzięki temu wydłuży się ich trwałość.

  3. Okna w kuchni powinny maksymalnie ułatwiać Ci korzystanie z tego pomieszczenia. Jeśli mają być zainstalowane w pobliżu blatu lub szafek kuchennych, których używasz do przygotowywania potraw, postaraj się, by były to okna z możliwością otwierania uchylnego. Dzięki temu wietrząc pomieszczenie nie ograniczysz swojej "powierzchni roboczej" i zadbasz o swój własny komfort.

 

Olsztyn – okna do kuchni oraz do pozostałych pomieszczeń w domu

 

Więcej porad chętnie udzielimy Ci w naszym salonie w Olsztynie. Pomożemy Ci dobrać okna do każdego pomieszczenia w Twoim domu, uwzględniając jego specyfikę oraz potrzeby Twoje i Twojej rodziny. Zapraszamy!