Artykuły

Jak wybrać drzwi boczne?

Tematykę garażową poruszaliśmy już w naszym artykule na temat rodzajów bram garażowych, w tym bram segmentowych. Kontynuując ten wątek, dziś temat dla tych, którzy dość często korzystają ze swoich garaży. Częste jego otwieranie może być męczące, dlatego w niniejszym artykule przybliżamy zalety rozwiązania jakim są drzwi boczne.

 

Drzwi boczne – ale po co?

 

Drzwi boczne są świetnym rozwiązaniem dla tych, którym nie uśmiecha się ciągłe podnoszenie i opuszczanie bramy za każdym razem kiedy trzeba sięgnąć do garażu po rower czy narzędzia. Praktycznie większość nowoczesnych garaży uwzględnia w swojej konstrukcji drzwi boczne jako gwarant łatwego dostępu do jego wnętrza oraz ciekawy komponent garażu jako całości. Drzwi boczne zapewniają nie tylko większą wygodę, ale są również ciekawym rozwiązaniem designerskim – możliwość przeszklenia czy specjalne ozdobne uchwyty czynią je atrakcyjnym dla oka elementem garażu.

 

Jak wybrać drzwi boczne?

Planując montaż drzwi bocznych w garażu, warto wybrać takie, które będą się dobrze komponowały z całością bramy garażowej, warto też żeby miały wypełnienie z paneli identycznych jak w bramie garażowej. To gwarantuje spójny i atrakcyjny wygląd konstrukcji. Jeśli chodzi o panele, warto zwrócić uwagę na ich współczynnik przenikania ciepła – to bardzo ważna właściwość, jeśli zależy nam na dobrej izolacyjności drzwi bocznych. Najwyższej jakości drzwi boczne oferuje firma z wieloletnim doświadczeniem jaką jest firma Hormann. Produkuje ona drzwi boczne ze stali, co gwarantuje ich stabilność. Dodatkowe zastosowanie trójstronnych obwodowych uszczelek oraz specjalne uszczelek wargowych na progu to gwarant wysokiego poziomu szczelności. Drzwi boczne firmy Hormann znajdziesz w salonie Asmont w Olsztynie. Nie zwlekaj i zapoznaj się z naszą ofertą już dziś.