Artykuły

Jak uchronić dom przed stratami ciepła?

Jeśli we wnętrzu domu panuje chłód mimo włączonego ogrzewania, to tracimy na tym podwójnie. Nie czujemy się komfortowo we własnym mieszkaniu, a przy tym musimy płacić za ogrzewanie, które nie przynosi takich efektów, jakich się spodziewamy. Co można zrobić, żeby poprawić taką sytuację? Oto kilka sposobów:

 

  1. Docieplenie budynku – to może (przynajmniej częściowo) rozwiązać problem. Ocieplenie budynku styropianem lub wełną mineralną, a zwłaszcza takich jego części jak poddasze czy dach, może w dużym stopniu ograniczyć przenikanie ciepła na zewnątrz.

  2. Wymiana okien i drzwi na nowe – jeśli drzwi i okna w domu są nieszczelne, za ich pośrednictwem wydostaje się na zewnątrz duża ilość energii cieplnej. Rozwiązaniem jest inwestycja w nowe akcesoria o wysokim współczynniku termoizolacyjności. Warto także zamontować nową bramę garażową, jeśli dom i garaż są częściami tego samego budynku.

  3. Inwestycja w wydajną instalację grzewczą – być może problem leży w nieodpowiednim dobraniu instalacji grzewczej do zapotrzebowania na ciepło. Warto przeanalizować tę kwestię i – jeśli okaże się, że wybrany system grzewczy ze względu na swoje parametry lub sposób pracy nie jest w stanie właściwie ogrzać pomieszczeń – wymienić go na inny.

 

Olsztyn – okna i drzwi, które ochronią Twój dom przed chłodem

 

Oferta naszego olsztyńskiego salonu jest szeroka i z pewnością zainteresuje tych, którzy poszukują okien i drzwi skutecznie chroniących dom przed chłodem. Oferowane przez nas okna energooszczędne oraz drzwi z wysokim współczynnikiem izolacyjności termicznej pomogą zatrzymać ciepło w domu, poprawią komfort domowników i pozwolą na oszczędności każdej kolejnej zimy.