Artykuły

Jak odnowić stare drzwi? Kilka sposobów

Czasami bywa tak, że w naszym domu zaczynają nam przeszkadzać pewne rzeczy z racji, iż po prostu źle się prezentują. Przykładem tego mogą być drzwi, które według nas nie wyglądają dobrze. Co zatem trzeba zrobić, aby to zmienić? Często wielu domowników decyduje się na zakup nowego modelu, ale czy to jest aż takie konieczne? Chcemy pokazać wam w dzisiejszym artykule, że nie będziecie musieli wydawać kolejnych pieniędzy na nowe drzwi, bo wystarczy je po prostu odnowić.

 

Drzwi jak nowe

Jeżeli zdecydujemy się na odnowienie drzwi, w pierwszej kolejności należy pozbawić ich okucia, by mieć możliwość uzupełnienia ubytków. W tym celu stosujemy przeznaczone do tego narzędzie do szpachlowania, oraz szlifowania, gdyż zaraz po dokonaniu uzupełnienia należy chwycić w rękę papier ścierny i usunąć nim resztki, które zostały po starych powłokach. W przypadku, w którym nie doszło do mocnego zniszczenia powierzchni wystarczy tylko ją umyć a następnie odtłuścić. Tak stworzona baza na drzwiach jest gotowa do tego, by zacząć je odnawiać.

 

Oto kilka sposobów:

 

  • Malowanie stosujemy nową farbę. Kolor jest oczywiście dowolny i zależny całkowicie od naszego gustu.
  • Tapetowanie –Stare drzwi można również wykończyć tapetą, najlepiej użyć takiej, która pokrywa ścianę pomieszczenia, jeśli nie mamy takiej możliwości, warto jest użyć takiej, która będzie pasowała do danego wnętrza.
  • Dekorowanie – jeżeli drzwi mają szybę, idealnym pomysłem jest dekoracja oszklenia. Można w tym celu zastosować folię samoprzylepną, bądź wykonać witraż
  • Ozdobne dodatki – tutaj sprawdzają się ozdobne listewki, bądź gwoździe tapicerskie, które po wbiciu utworzą jakiś wzór. Dobrym pomysłem są także ozdobne okucia na klamki, które nadadzą drzwiom odpowiedniego charakteru.

 

Masz problem z drzwiami? Potrzebujesz nowego modelu? Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i zapraszamy do Olsztyna!