Artykuły

Jak odnowić drzwi wewnętrzne?

W jednym z ostatnich artykułów podpowiadaliśmy jak dobrać odpowiednie drzwi wewnętrzne. Kiedy już uda nam się takie wybrać i będziemy je codziennie użytkować, już nawet po niedługim czasie mogą zacząć wyglądać jakby były już bardzo stare. Czy można wówczas zrobić coś, co poprawiłoby ich wizualność? Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek.

 

Odnawianie drzwi wewnętrznych – słowem wstępu

Zanim podejmiemy się określonych czynności renowacyjnych, warto, żebyśmy przeanalizowali kilka kwestii, które pomogą nam w sprawnym przeprowadzeniu procesu. Podstawową sprawą jest materiał, z którego zbudowane są drzwi. Od tego zależy tempo i łatwość pracy. Najszybciej odnawia się drzwi z tłoczonych płyt drzwiowych, najwięcej kłopotu sprawić nam mogą drzwi drewniane.

 

Odnowienie drzwi z płyty

Jeśli chodzi o drzwi z tłoczonych płyt, wystarczyć może przemalowanie ich na inny kolor. Żeby to zrobić, najpierw należy zdemontować klamkę i zamek, a powierzchnię drzwi wyczyścić papierem ściernym. Potem nastąpić powinno nałożenie farby podkładowej, a następnie emalii. Istnieje również możliwość oklejenia drzwi specjalnymi naklejkami, które dodatkowo uatrakcyjnią wnętrze pomieszczenia. Wiele osób decyduje się również na obicia (blacha ocynkowana, okładzina korkowa, mozaika, zafoliowana gazeta).

Sprawdź ofertę ościeżnic

Odnowienie drzwi drewnianych

W przypadku drzwi drewnianych koniecznością może okazać się ścięcie ich brzegów heblem, wypełnienie ubytków, wyszlifowanie i zaimpregnowanie. Zrobienie tego na własną rękę grozi większym zniszczeniem drzwi, w związku z czym najlepiej skorzystać wówczas z pomocy fachowców.