Artykuły

Duże okna w domu – czy warto w nie inwestować?

Duże okna są coraz bardziej popularnym trendem w nowoczesnym budownictwie. Mają bardzo wiele zalet, choć oczywiście znajdą się i wady, o których należy pamiętać, podejmując decyzję na ich temat. Zastanowimy się dzisiaj przez chwilę nad jednymi i drugimi.

 

Duże okna – najważniejsze zalety

 

  • Duża ilość światła słonecznego, która dzięki nim dostaje się do mieszkania, wpływa pozytywnie zarówno na samopoczucie, jak i na zdrowie mieszkańców. Takie rozwiązanie spotkać można bardzo często w nowoczesnym budownictwie Norwegii czy Islandii. Mieszkańcy tych krajów narażeni są na niedobory światła słonecznego, zwłaszcza zimą, dlatego też ich domy mają za zadanie pochłaniać go możliwie jak najwięcej. Warto też dodać, że promienie słoneczne nie tylko oświetlają, ale także ogrzewają wnętrza.

  • Atrakcyjny wygląd tych akcesoriów to jeden z pierwszych argumentów wymienianych przez osoby, które zdecydowały się na takie rozwiązanie. Umożliwiają wiele nietypowych aranżacji mieszkania.

  • Wrażenie większej przestrzeni – duże okna optycznie powiększają wnętrze mieszkania. Staje się ono bardziej przestronne i nie mamy w nim poczucia zamknięcia.

 

Duże okna – najważniejsze wady

 

  • Wyższy koszt zakupu – nie należy zapominać o tym, że większe okna (lub większa ich ilość) to wyższe wydatki podczas budowy domu.

  • Pokusa dla włamywaczy – zagrożenie włamaniem można oczywiście zażegnać kupując produkty z wysokim wskaźnikiem odporności na włamania. Jednak już samo istnienie dużych okien może być dla złodziei wystarczająco zachęcające, by podjąć próbę dostania się do wnętrza domu.

  • Utrudniona aranżacja – do okien o dużych rozmiarach trzeba też zamawiać spersonalizowane akcesoria – rolety, zasłony i inne. Ich dobranie może sprawić nieco więcej kłopotu niż w przypadku standardowych produktów.

 

Okna duże i małe – Olsztyn i okolice

 

Niezależnie od efektu powyższych rozważań – czyli od tego, na jaki rozmiar tych akcesoriów ostatecznie się zdecydujesz – możesz skorzystać z szerokiej oferty okien dostępnych w Olsztynie. Zachęcamy wszystkich mieszkańców miasta i okolic do zapoznania się z dostępnymi u nas produktami i dobrania tych, które idealnie spełnią potrzeby mieszkańców domu.