Artykuły

Drzwi wewnętrzne – które wybrać?

Dla wielu z nas, wybór drzwi może okazać się naprawdę sporym wyzwaniem a zwłaszcza, jeśli nabywca ma okazję spotkać się z tym pierwszy raz. Nie trzeba się jednak martwić tym przesadnie, ponieważ dzisiejszy rynek drzwi jest bogaty w rozmaite modele, które z pewnością będzie można dopasować do dowolnego pomieszczenia. Obecnie, drzwi wewnętrzne, poza funkcjonalnością mogą stanowić także doskonały dodatek aranżacyjny. Nie zmienia to jednak faktu, iż przed zakupem tego elementu, należy mieć chociaż śladowe pojęcie o nim.

 

Drzwi DRE – Olsztyn

 

Jedną, bardzo szanowaną dziś marka drzwiową jest DRE. Producent ten daje dostęp do przeróżnych modeli drzwi, zarówno tych zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Podczas wybierania tego elementu do własnego mieszkania czy domu, należy zastanowić się przede wszystkim nad:

 

  • sposobem otwierania – tutaj do wyboru mamy drzwi rozwierane, łamane lub przesuwane
  • szerokością przejścia – jest to istotna kwestia zwłaszcza dla osób niepełnosprawnych, poruszających się np. na wózkach inwalidzkich. Optymalna szerokość w takim przypadku wynosi 90 cm. Warto jednak mieć na uwadze, że im szersze drzwi, tym cięższe, dlatego dobrze jest wybrać lekkie wypełnienie
  • kierunkiem otwierania – aby wybrać kierunek, należy mieć na uwadze ciągi komunikacyjne oraz to czy drzwi nie będą wchodziły w kolizję z innymi meblami
  • tym, czy są przylegowe bądź bezprzylegowe – te pierwsze mają wcięcie, dzięki któremu skrzydło zachodzi na ościeżnicę. Bezprzylegowe natomiast razem z ościeżnicą stanowią jedną powierzchnię.

 

Jeśli chcecie Państwo uzyskać jeszcze więcej informacji w zakresie drzwi dostępnych w Olsztynie, zachęcamy gorąco, w te zimowe dni do kontaktu! Gwarantujemy ogromny wachlarz wyboru.