Artykuły

Drzwi wewnętrzne – 3 błędy, których trzeba się wystrzegać

Wybierając drzwi wewnątrzlokalowe powinniśmy dokładnie przeanalizować potrzeby osób, które będą z nich korzystały, oraz praktyczne możliwości, które stwarzają oddzielane nimi pomieszczenia. W wielu mieszkaniach liczba drzwi wewnętrznych jest ograniczona do minimum. Stawiamy na otwarte przestrzenie np. pomiędzy salonem a kuchnią czy przedpokojem. Kiedy jednak musimy się zdecydować na wybór drzwi do niektórych pomieszczeń – np. sypialni, pokoju dziecięcego czy łazienki, zróbmy to z rozmysłem i wystrzegajmy się często popełnianych błędów.

 

Na co uważać przy wybieraniu drzwi wewnętrznych do mieszkania?

 

  • Niewłaściwe dobranie do stylistyki wnętrza – drzwi pełnią nie tylko funkcję użytkową, ale także dekoracyjną. Jeśli wybrane przez nas produkty nie będą pasowały kolorystycznie i stylistycznie do pozostałych elementów wyposażenia mieszkania, ostateczny efekt może być rozczarowujący i nawet najlepszej jakości drzwi go nie uratują…

     

  • Otwieranie skrzydła drzwiowego w niewłaściwą stronę – musimy się dokładnie zastanowić, w którą stronę powinny otwierać się drzwi, by ich użytkowanie było jak najwygodniejsze. Weźmy pod uwagę wielkość i przeznaczenie pomieszczeń i znajdujące się w nich meble i dekoracje. Drzwi otwierane w nie tę stronę co trzeba mogą zaburzyć układ całego mieszkania i po prostu utrudnić nam życie.

     

  • Błędy przy montażu – niewłaściwie wymierzony rozmiar otworu drzwiowego, niewłaściwie zamontowana ościeżnica, niewyregulowane zawiasy… Takie wpadki wciąż regularnie się zdarzają. Przy wszystkich pomiarach i na każdym etapie montażu starajmy się być maksymalnie precyzyjni i uważni – tylko to pozwoli nam się ustrzec przed drzwiową porażką.

 

Olsztyn – drzwi wewnętrzne do mieszkań i lokali

 

Wszystkie powyższe porady można odnieść także do drzwi montowanych w innych niż mieszkania lokalach – np. w pomieszczeniach biurowych, ośrodkach wypoczynkowych itd. W produkty, które świetnie sprawdzą się w każdym z tych miejsc, możesz zaopatrzyć się w naszym salonie w Olsztynie. Odwiedź nas i sprawdź, co mamy w ofercie – zapraszamy!