Artykuły

Drzwi wejściowe do domu – jak wybrać?

Mija lato, nadchodzą zimniejsze dni, więc postanowiliśmy poruszyć dziś temat drzwi wejściowych, które zapewnią nam ciepło i komfort użytkowania na jesienny i zimowy czas. Pisaliśmy już o kryteriach doboru drzwi wewnętrznych do domu, dziś w tym samym kontekście opowiemy o drzwiach zewnętrznych. Jednym z rodzajów godnym polecenia są drzwi GERDA. Olsztyn jest zaś miastem, w którym takie okna uzyskasz.

 

Jak wybrać drzwi wejściowe – kryteria

 

Zakup drzwi wejściowych powinien uwzględniać kilka podstawowych czynników, wśród których do najważniejszych zaliczyć można:

 

 

  1. izolacyjność cieplną 
  2. materiał, z którego wykonane są drzwi
  3. przeszklenia
  4. kooperacja z elewacją.

 

Jeśli chodzi o izolacyjność cieplną, warto pamiętać, że im niższy współczynnik przenikania ciepła, tym wyższe właściwości termoizolacyjne okien, a co za tym idzie – tym cieplej w mieszkaniu. Standardowa wartość współczynnika oferowana przez producentów oscyluje wokół 1,5-2 W/(m2·K). Jednak do najlepiej izolowanych drzwi należą te, które charakteryzują się współczynnikiem sięgającym U= 0,7-0,8 W/(m2·K).

 

 

Materiał, z którego wykonane są drzwi również jest istotny. Żeby drzwi zapewniały ciepło, powinny posiadać termoizolację z pianki poliuretanowej. Ponadto przyjmuje się zasadniczo, że drzwi drewniane są cieplejsze od drzwi wykonanych z innych materiałów. Są one dość masywne – ich grubość sięga do 10 cm. Najtrudniej ocieplić drzwi stalowe. 

 

Co do przeszkleń – o ile pozytywnie wpływają one na walory wizualne drzwi, o tyle negatywnie działają na izolacyjność cieplną, którą potrafią obniżyć. Żeby temu zapobiec stosuje się w przeszkleniach pakiety dwu- lub trzyszybowe, a przestrzeń pomiędzy wypełnia się argonem, który ma korzystne właściwości termoizolacyjne. 

 

By zapewnić jak najlepszą wizualną kooperację drzwi z elewacją, powinniśmy dokonywać zakupu drzwi po otynkowaniu i pomalowaniu ścian. Dobór następuje na zasadzie kontrastu – by drzwi w jakiś sposób się wyróżniały.

 

Jakie są najlepsze drzwi? Gerda jest firmą, która gwarantuje w tym obszarze najwyższej jakość produkty, Zapraszamy do zapoznania się z ich ofertą w naszym salonie w Olsztynie.