Artykuły

Drzwi do mieszkania – co jest w nich najważniejsze?

Kryteria dotyczące drzwi wejściowych do mieszkania mogą różnić się od tych, którymi kierujemy się kupując drzwi wejściowe do domu, ponieważ elementy te, ze względu na specyfikę budynku, pełnią nieco inne funkcje. O czym warto pamiętać wybierając drzwi do mieszkania w bloku?

 

Drzwi zewnętrzne – najważniejsze cechy

 

  • Ochrona przed włamaniami – drzwi muszą mieć wysoki współczynnik odporności na włamania, gdyż bardzo często to właśnie mieszkania w blokach są celem włamywaczy. Drzwi muszą być zatem wytrzymałe i spełniać standardy drzwi antywłamaniowych.

  • Solidny zamek – zwykle wchodzi w skład zestawu drzwiowego. Jeśli jednak nie spełnia oczekiwań właścicieli mieszkania, warto zainwestować w dodatkową zasuwę.

  • Izolacja dźwięków – aby ograniczyć przenikanie hałasu z zewnątrz oraz zapewnić sobie prywatność i komfort, należy zwrócić uwagę na poziom dźwiękoszczelności drzwi.

  • Wizjer – drzwi wejściowe, zwłaszcza te instalowane w mieszkaniach, powinny dawać mieszkańcom możliwość sprawdzenia, kto do nich puka. Możliwość tę zapewni oczywiście wizjer – standardowy lub cyfrowy. To niezbędna i bardzo cenna ochrona przed intruzami, która daje poczucie bezpieczeństwa we wnętrzu własnego mieszkania.

 

Olsztyn – drzwi antywłamaniowe, które ochronią Twoje mieszkanie

 

Jeśli chcesz zaopatrzyć się w niezawodne drzwi wejściowe do swojego mieszkania w Olsztynie, odwiedź nasz salon. Przedstawimy Ci dostępne w nim produkty oraz wspólnie wybierzemy ten, który zapewni Ci maksymalną ochronę i komfort. Zapraszamy!