Artykuły

Do czego powinny pasować okna?

Okna są jedynie częścią wyposażenia całego domu czy mieszkania. Nie mogą odstawać od pozostałych elementów, bo razem z nimi tworzą jedną całość, która powinna być spójna i estetyczna.

 

Do czego zatem powinny pasować okna, żeby dobrze się wkomponować we wnętrze Twojego domu?

 

  1. Ogólna stylistyka mieszkania – jeśli Twoje mieszkanie jest na przykład urządzone w nowoczesny sposób, drewniane okna lub okna stylizowane na stare (np. z okiennicami lub gęsto podzielone listwami) nie będą się odpowiednio w ten wygląd wpasowywać. W takim przypadku warto zainwestować w bardziej nowoczesne rozwiązanie – estetyczne okna PCV w jasnym kolorze i o regularnym kształcie.

  2. Podłogi i drzwi – czyli pozostałe stałe części wyposażenia. Podczas gdy meble, dywany i dekoracje możesz zmienić w każdej chwili, to z tych akcesoriów będziesz korzystać przez długie lata. Spraw, by pasowały do siebie nawzajem i nie tworzyły niepotrzebnego dysonansu.

  3. Meble – to one w dużym stopniu decydują o charakterystyce całego mieszkania. Zastanów się, czy będziesz dobierać meble do akcesoriów takich jak okna i drzwi, czy na odwrót – masz już swoje wymarzone meble, a teraz chcesz wybrać okna, które dobrze się z nimi skomponują. Pewne jest jednak, że wszystkie te elementy powinny współgrać, jeśli chcesz, by efekt był estetyczny i spójny.

 

Zasady przy dobieraniu okien do mieszkania są generalnie takie same jak przy dobieraniu drzwi – wszystkie stałe elementy muszą do siebie pasować zarówno kolorystycznie, jak i stylistycznie. Ponadto nie powinny odstawać od mebli i dekoracji, ponieważ w równym stopniu co one tworzą ogólny wizerunek pomieszczeń.

 

Olsztyn – wybierz okna do swojego mieszkania

 

Chętnie pomożemy Ci wybrać trafne akcesoria do Twoje mieszkania. Przedstaw nam swoje oczekiwania, a my chętnie Ci doradzimy. Wspólnymi siłami z pewnością uda się nam osiągnąć zamierzony efekt wizualny w Twoim mieszkaniu. Zapraszamy do naszego sklepu w Olsztynie!