Artykuły

Czy warto kupić okna na raty?

Zima się zbliża, nieszczelne okna straszą nadchodzącym chłodem w domu, ale możliwości finansowe są ograniczone… Wtedy rozwiązaniem jest zakup okien plastikowych na kredyt lub raty. Czy warto zdecydować się na to rozwiązanie?

 

Wiele osób decyduje się na pożyczkę lub kredyt, gdy podejmuje się remontu we własnym domu. Koszty takiego przedsięwzięcia są bardzo zróżnicowane – należy zapłacić za robociznę, materiały wykończeniowe, nowe meble… Dlatego też zadłużenie się na określoną kwotę wydaje się najbardziej praktycznym rozwiązaniem, gdyż wtedy dowolnie można zarządzać uzyskanymi w ten sposób pieniędzmi.

 

Kiedy jednak decydujemy się na zakup konkretnego produktu, i nie wiąże się to z innymi, pobocznymi inwestycjami, wtedy świetnym pomysłem są zakupy na raty. Kupiony produkt, np. okna albo drzwi, możemy zainstalować w mieszkaniu od razu, natomiast płacić za niego będziemy w częściach przez najbliższe kilka lub kilkanaście miesięcy.

 

Czy takie rozwiązanie jest opłacalne? Czy nie lepiej oszczędzać pieniądze przez kilka miesięcy, a potem zapłacić za inwestycję jednorazowo? Takie pytania zadaje sobie wiele osób, które są postawione przed podobnym dylematem zakupowym. Jednakże warto zwrócić uwagę na to, że:

 

  • Wstrzymywanie się z zakupem nowych okien lub drzwi może nas narazić na straty związane z ucieczką cennego ciepła z domu; to z kolei wiąże się nie tylko z dyskomfortem, ale także ze zwiększonymi rachunkami za ogrzewanie. Jeśli nasze okna są stare i nieszczelne, tracimy na tym podwójnie.

  • Oszczędzanie często jest kłopotliwe, bo nawet jeśli mamy określony cel, na który odkładamy pieniądze, często w międzyczasie pojawiają się niespodziewane wydatki, przez co odłożona kwota zamiast rosnąć – maleje. Za kilka miesięcy może się zatem okazać, że nasze oszczędności wciąż wynoszą zero, a do nowych okien mamy tak samo daleko.

 

Zakup na raty lub na kredyt to rozsądna decyzja w przypadku, gdy potrzeba jest paląca, a aktualne możliwości finansowe ograniczone.

 

Olsztyn – kup okna dzisiaj, zapłać jutro

 

Potrzebujesz okien albo drzwi natychmiast, ale nie masz pełnej kwoty? Nic straconego – także i w Olsztynie znajdziesz opcję wygodnego zakupu w ofercie kredytowej. Zapraszamy do kontaktu wszystkich, którzy chcieliby uzyskać więcej informacji.