Artykuły

Czy inwestować w okna energooszczędne?

To oczywiście pytanie retoryczne, bo odpowiedź na nie jest zupełnie oczywista. Jest to jednak doskonały wstęp do tego, by podać kilka argumentów za dokonaniem takiej inwestycji.

 

Okna energooszczędne – argumenty „za”

 

 

  • Oszczędność na rachunkach za ogrzewanie

 

To pierwszy i najbardziej oczywisty argument za zakupem tych produktów. Już po kilku sezonach zimowych inwestycja ta zwraca się z samej tylko różnicy w rachunkach, które płacimy za ogrzewanie domu. Okna to kluczowy element jego konstrukcji – przez nieszczelne okna możemy tracić nawet 30% energii cieplnej. Okna energooszczędne pomogą nam jednak znacznie ograniczyć te straty, przez co koszty zużytej energii znacznie spadną.

 

 

  • Bezpieczeństwo i bezawaryjność

 

Użytkowanie tych wysokiej jakości produktów nie będzie zagrażało naszemu bezpieczeństwu, gdyż są one zaprojektowane z myślą o użytkownikach. Mają też wysoki wskaźnik odporności na włamania, dzięki czemu będziemy mogli czuć się w stu procentach chronieni we wnętrzach naszych domów, a także pozostawiając je na pewien czas bez opieki.

 

 

  • Estetyczny wygląd

 

Okna takie świetnie będą się prezentowały w każdym pomieszczeniu. Szeroki wybór produktów sprawia, że bez problemu dopasujemy je zarówno do klasycznie urządzonych mieszkań, jak i do tych idących z duchem nowoczesności.

 

Okna energooszczędne i pasywne

 

Warto wspomnieć jeszcze o tym, czym różnią się te dwa typy produktów. Okna pasywne można nazwać po prostu bardziej zaawansowaną formą okien energooszczędnych. Zatrzymują one ciepło dużo skuteczniej, gdyż projektowane są jako elementy domów pasywnych – a zatem takich budynków, które ogrzewane są energią pobieraną z zewnątrz. Natomiast na potrzeby standardowego budynku okna energooszczędne są rozwiązaniem zupełnie wystarczającym i oczywiście jak najbardziej wskazanym.

 

Olsztyn – kup okna, które Cię nie zawiodą

 

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą produktową dostępną w Olsztynie. Doradzimy, poinformujemy, dostarczymy. Zapraszamy!