Artykuły

Czas na wymianę okien

Na ramie lub szybie pojawiły się uszkodzenia, w pokoju bądź kuchni panuje przewiew, a rachunki za ogrzewanie są wyższe. To może być znak, że trzeba wymienić okna.

Wysokiej jakości okna PCV Olsztyn mogą być wykorzystywane nawet dwadzieścia lat. Czasami jednak trzeba wymienić je wcześniej. Jak poznać, że należy zdecydować się na wymianę okien.

Wyższe rachunki za ogrzewanie i nadmierne przegrzewanie się pomieszczeń latem mogą świadczyć o tym, że okna w niewłaściwy sposób izolują ciepło. Obecnie, stolarka jest zaawansowana technologicznie, powoduje więc mniejsze straty energii niż okna wyprodukowane kilkanaście lat temu.

Dowodem na konieczność wymiany okien mogą być też zbita szyba bądź uszkodzona rama. Do takich zniszczeń dochodzi najczęściej w wyniku niefortunnego wypadku, zdarzeń losowych bądź ataku złodzieja. W takiej sytuacji warto zorientować się, czy możliwa jest wymiana elementu czy trzeba wstawiać całe okno.

Najczęściej na wymianę okien użytkownicy decydują się ze względów estetycznych. Często, po wielu latach, na oknach pojawiają się trwałe przebarwienia, plamy bądź zarysowania. Warto pamiętać o tym, że złym rozwiązaniem jest samodzielne przemalowanie okien. Do malowania okien konieczne są profesjonalne środki, które trzeba nakładać natryskowo w warunkach przemysłowych.

Jeśli okna w niewystarczający sposób tłumią dźwięki dochodzące z ulicy, warto wymienić je na takie, które będą wyposażone w dźwiękoszczelne szyby. Przed zakupem okien warto zorientować się, jakie natężenie hałasu panuje w okolicy.