Zadaniem drzwi energooszczędnych jest zminimalizowanie przepływu energii podczas ich użytkowania. Są to drzwi zewnętrzne, które mają wysokie parametry termoizolacyjne, w związku z czym ich instalacja zalecana jest dla domów energooszczędnych i pasywnych.
Najważniejszym technicznym parametrem drzwi energooszczędnych jest przenikalność cieplna oznaczana symbolem Ud. Parametr ten wskazuje ilość energii cieplnej, która przenika przez drzwi przez godzinę, przy wzięciu pod uwagę powierzchni drzwi. Drzwi energooszczędne powinny mieć przenikalność cieplną na poziomie nie przekraczającym 1,3. Parametr ten zawarty jest w Deklaracji Właściwości Użytkowych (DWU). Inne wskaźniki, które są związane z energooszczędnością, to: wodoszczelność, odporność na obciążenie wiatrem, przepuszczalność powietrza i przepuszczalność światła. Niekiedy drzwi energooszczędne są także wyposażone w zabezpieczenia antywłamaniowe.
Jakie są najważniejsze zalety drzwi energooszczędnych?
-
Skutecznie chronią przed chłodem, wiatrem i deszczem.
-
Zabezpieczają dom przed włamaniami.
-
Zmniejszają ilość emitowanego na zewnątrz ciepła.
-
Pozwalają zmniejszyć wydatki na ogrzewanie.
-
Zmniejszają emisję dwutlenku węgla w gospodarstwie domowym.
Czy warto zainwestować w drzwi energooszczędne?
Jeśli chcesz, by Twój dom był energooszczędny i dostosowałeś do tego zamiaru także inne rozwiązania (konstrukcja domu, docieplenia, okna, system wentylacji i rekuperacji itd.), zakup drzwi tego rodzaju to podstawa. Drzwi energooszczędne mogą być także drzwiami antywłamaniowymi, a zatem pełnić jednocześnie dwie ważne role w Twoim domu. Zapoznaj się z ofertą dostępną w Twojej okolicy i wybierz produkt, który spełni Twoje oczekiwania.