Artykuły

Bramy garażowe – jakie błędy najczęściej popełniamy?

Mieszkańcy Olsztyna, zaopatrujący się, w dobrej jakości bramę garażową np. marki HöRMANN, mogą odnieść duży komfort i to przez długie lata. Warto jednak mieć na uwadze to, że montaż bramy garażowej wiąże się z koniecznością ogromną precyzją i uwagą. Dlatego… Dobrze jest znać błędy, które są najczęściej popełniane podczas montowania takiej bramy. Zapraszamy po więcej informacji, do dalszej części dzisiejszego artykułu!

Czego NIE robić podczas montażu bramy garażowej?

Wiadomo, że nie każdy jest fachowcem, dlatego tutaj należy zwrócić szczególną uwagę na to, czego się wystrzegać. Oto kilka standardowych błędów:

1. Montowanie bramy w budynku o stanie surowym

W ten sposób, sami stworzycie sobie utrudnienia, jakie dotyczą wszystkich prac tynkarskich i glazurniczych. Brama będzie po prostu przeszkadzać, oraz… Do jej wrażliwych miejsc mogą dostać się sypkie materiały, które ją zanieczyszczą.

2. Brak zachowanych kątów

Przyczynia się to, do oporów napotkanych podczas pracy bramy, dlatego kąty powinny być równe, co będzie miało wpływ na jej płynność.

3. Źle zamontowane prowadnice

Nieprawidłowo wypionowana i wypoziomowana prowadnica doprowadza do tego, że brama garażowa jest wadliwa i niestabilna. W takich przypadkach może dość nawet do: zablokowania, wypadania prowadnic z rolki i opadającego płaszcza bramy.

4. Krzywo zamontowane zawiasy

Objawia się to tym, że brama pracuje głośno i ciężko, czego powodem jest, nie zamontowanie zawiasów w jednej linii.

5. Nieprawidłowo zamontowane sprężyny skrętne

Jeśli sprężyny skrętne, zostaną odwrotnie zamontowane, może dojść do zbyt dużego, bądź małego naciągu, co spowoduje, że brama uderzy o tylną część, na której znajdują się prowadnice poziome, oraz o spinki, będące ich połączeniem. W ten sposób można poważnie uszkodzić bramę.