Artykuły

Bramy garażowe a drzwi wejściowe

Budowa domu wiąże się z koniecznością podejmowania wielu decyzji. Niektóre z nich mają znaczenie z punktu widzenia trwałości konstrukcji i jakości wykonania, inne mają wymiar estetyczny i wpływają na ostateczny efekt wizualny, jaki osiągniemy.

 

Decyzje na temat zakupu drzwi wejściowych do domu oraz bramy do garażu należą raczej do tej drugiej grupy, choć w ich przypadku bierze się pod uwagę nie tylko wygląd, ale także kwestie bezpieczeństwa. Te dwa wybory warto ze sobą połączyć. Jako że te elementy wysuwają się na pierwszy plan, powinny pasować zarówno do elewacji, jak i do siebie nawzajem. W jaki sposób można osiągnąć ten efekt?

  • Kolorystyka – dobranie drzwi garażowych i drzwi wejściowych pod względem kolorystycznym to pierwszy krok. Kolor nie musi być identyczny – mogą być to np. dwa odcienie tej samej barwy.

  • Styl – niech będzie jednolity. Jeśli np. decydujemy się na wyposażenie drewniane, niech ich zdobienia pasują do siebie nawzajem (nie muszą być identyczne), tworząc spójną kompozycję.

  • Wspólny motyw – np. poziome lub pionowe podziały lub zastosowanie podobnych gałek, klamek czy szyldów.

 

Warto, by drzwi garażowe i wejściowe pasowały także do pozostałych cech elewacji – materiału, koloru i ewentualnie zastosowanych ozdób. Najlepiej już na etapie budowy domu zastanowić się, jak dobrać do siebie wszystkie te elementy, by ostateczny efekt był satysfakcjonujący.

 

Olsztyn – wybierz drzwi i bramy garażowe do swojego domu

 

W doborze drzwi wejściowych i garażowych możemy pomóc Ci w naszym salonie sprzedaży w Olsztynie. Skontaktuj się z nami, odwiedź nas, poznaj naszą ofertę i wyposaż swój dom jak najlepiej – zapraszamy!