Artykuły

Brama garażowa – ważniejsza niż myślisz

Choć główną funkcją bramy garażowej jest zamknięcie garażu, to warto pamiętać, że element ten pełni także wiele innych ról. Dlatego też decydując się na jego zakup, warto dobrze je przeanalizować, by wybrać najlepszą propozycję.

 

Funkcje bramy garażowej

 

Jakie role pełni ten element wyposażenia garażu? Oto te najważniejsze:

  • Ochrona pomieszczenia przed warunkami atmosferycznymi – brama, jako część garażu, ma za zadanie ochronić samochód oraz wszystkie znajdujące się wokół niego sprzęty i narzędzia przed deszczem, śniegiem, wiatrem, mrozem, nasłonecznieniem i innymi zjawiskami atmosferycznymi.

  • Ochrona garażu i jego zawartości przed intruzami i złodziejami – brama garażowa powinna mieć właściwości antywłamaniowe, by uniemożliwić obcym dostanie się do wnętrza garażu (a za jago pośrednictwem także i do wnętrza domu, jeśli garaż i część mieszkalna są połączone).

  • Zabezpieczenie budynku przed utratą ciepła – właściwości termoizolacyjne bramy garażowej są niezwykle ważne zwłaszcza wtedy, gdy garaż jest przyłączony do budynku mieszkalnego, a za jego pośrednictwem dom mógłby tracić energię cieplną.

 

Olsztyn – wybierz niezawodną bramę garażową

 

Decydując się na zakup tego elementu wyposażenia garażu, przeanalizuj dokładnie swoje potrzeby i sprawdź, w jakim stopniu każdy konkretny produkt je spełnia. Przemyślana decyzja pozwoli Ci właściwie zabezpieczyć swój garaż, samochód i wiele innych sprzętów i akcesoriów. Chętnie pomożemy Ci dokonać wyboru, jeśli odwiedzisz nasz salon w Olsztynie. Zapraszamy!